Marek Kondrat o późnym ojcostwie: Cieszę się, że mam córkę w chwili, gdy mam na nią czas

Marek Kodrat 10 lat temu porzucił aktorstwo, w 2015 roku poślubił młodszą o 38 lat Antoninę Turnau. Trzy lata później został tatą Helenki. O późnym ojcostwie opowiedział w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym".

Marek Kondrat zwrócił uwagę mediów, gdy wziął ślub z Antoniną Turnau - córką przyjaciela kompozytora, Grzegorza Turnaua, a później został ojcem. Aktor miał wówczas 67 lat. Opowiedział "Tygodnikowi Powszechnemu", że nie żałuje tego, że zakończył karierę aktorską. 

- Jestem szczęśliwym człowiekiem, jestem w dobrym momencie swojego życia. Mam wspaniałych bliskich ludzi, z którymi uwielbiam przebywać, i córeczkę, o której marzyłem przez całe życie. Cieszę się, że mam ją w chwili, gdy mam na nią czas - powiedział aktor. 

Marek Kondrat o zabawach z córką

Okropnie lubię, kiedy córka wyciąga mnie na spacer i biegnie do swoich ulubionych roślinek

- powiedział Marek Kondrat. Przyznał, że też lubi oglądać rośliny. Wraz z Helenką dotykają np. lawendy, rozcierają w dłoni, by poczuć zapach. - Jej reakcje uwielbiam po prostu, bo te zmysły są dla mnie najpiękniejsze w życiu, najmniej wyimaginowane - podkreślił. 

Marek Kondrat przyznał, że Helenka szybko się nudzi i co chwila wymyśla nowe zabawy. - Ona mnie na szczęście oszczędza trochę pod tym względem. Mówię na szczęście, bo fizycznie nie jestem w stanie nadążyć nad jej pomysłowością. Ma więcej niż dwa latka w tej chwili, więc pomysły przychodzą co chwilę - opowiedział były aktor. 

Marek Kondrat ma więcej czasu dla córki

Marek Kondrat jest ojcem nie tylko Helenki, lecz także dwóch dorosłych synów. Wyznał, że gdy chłopcy byli mali, nie poświęcał im tyle czasu, co najmłodszemu dziecku.

Nie obserwowałem ich wzrostu i dojrzewania w tak intensywny sposób, jak robię to w tej chwili

- powiedział. 

Marek Kondrat jakiś czas temu pokazał, jak przechadza się z córką zabytkową uliczką. Nad ich głowami widoczna jest tęczowa flaga. Gwiazdor polskiego kina fotografię opatrzył bardzo skąpym, aczkolwiek wymownym opisem. Dodał dwie emotikony - serce i tęczową flagę, symbol społeczności LGBT+. Zobacz: Marek Kondrat pierwszy raz pokazał 2-letnią córeczkę. Miał ważny powód. Fani dziękują.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek-Majdan o pokazywaniu dziecka: "Jak jesteś z czegoś dumny, masz ochotę się tym chwalić"
Więcej o: