Influencerka przez lata walczyła z niepłodnością. Po czterech nieudanych in vitro będzie miała dziecko. Urodzi je jej matka

Mama Breanny Lockwood, znanej instagramerki po czterech nieudanych próbach in vitro córki, postanowiła jej pomóc. 51-letnia kobieta urodzi jej dziecko.

Nieudane próby zapłodnienia in vitro

Po wielu próbach zapłodnienia in vitro, operacji i poronieniach, instagramerka Breanna Lockwood niedawno dowiedziała się od swoich lekarzy, że nie może zajść w ciążę. Z pomocą postanowiła przyjść jej mama, która zaproponowała, że będzie surogatką

Moja mama chce być babcią tak samo, jak ja chcę być mamą, więc robi wszystko, co może

- wyznała 29-letnia Breanna.

Według GMA (porannego programu amerykańskiej telewizji), starania Influencerki, aby mieć dziecko, rozpoczęły się w 2016 roku, krótko po tym, jak ona i jej mąż Aaron wzięli ślub. W tym czasie dziadek dziewczyny cierpiał na śmiertelną chorobę. Bardzo chciała "dać" mu prawnuka przed jego śmiercią. Breanna i Aaron natychmiast zaczęli starać się o dziecko. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Po rocznych próbach naturalnego poczęcia, zmagania pary doprowadziły do spotkania ze specjalistą ds. płodności, Brianem Kaplanem z Fertility Centers of Illinois.

Nieskuteczne starania o dziecko

W ciągu następnych dwóch lat dziewczyna przeszła wiele prób zapłodnienia in vitro, operacji i poronień - w tym utraty bliźniaków - zanim lekarz potwierdził, że jej macica nie jest w stanie urodzić dziecka.

Kiedy masz plan na życie, a potem przeszkadza w tym coś takiego jak niepłodność, czujesz się, jakbyś była inną osobą

- wyznała.

W lutym lekarz wykonał transfer zarodka, a do marca - zaledwie tydzień przed zamknięciem kraju z powodu pandemii koronawirusa - potwierdził, że Loving jest w ciąży i urodzi dziecko swojej córce i wnuczkę.

Nawet gdy otrzymaliśmy pozytywny wynik testu ciążowego, nie mogliśmy jeszcze skakać z radości, ponieważ mieliśmy tak wiele strat i tyle traumy. Właściwie dopiero w połowie ciąży zaczęłam się ekscytować, robić zakupy i planować”.

- wyjaśniła Breanna.

Ostatnio przyszła mama na swoim Instagramie pochwaliła się kolejną niespodzianką. Ujawniła, że urodzi jej się dziewczynka.

 
Zobacz wideo Małgorzata Rozenek o in vitro
Więcej o: