Małgorzata Rozenek pyta, czy można pić kawę karmiąc piersią. Odpowiada Anna Lewandowska. Jak jest naprawdę?

Małgorzata Rozenek po raz trzeci została mamą. Pierwsze tygodnie po porodzie dla każdego rodzica oznaczają wiele nieprzespanych nocy. Stąd pytanie gwiazdy TVN, czy może pić kawę karmiąc piersią. Wyjaśniamy.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że dla większości małżeństw początek roku był bardzo nieprzyjemny. Z kolei dla Małgorzaty Rozenek był to z pewnością wyjątkowy czas: po raz trzeci została mamą!

 

Małgorzata Rozenek urodziła syna Henryka

Małgorzata Rozenek  urodziła synka na początku czerwca. Dumni rodzice nadali mu imię Henryk. Nowinę o narodzeniu potomka oznajmił wzruszony ojciec Radosław Majdan. Opublikował fotografię na Instagramie.

To najszczęśliwszy dzień mojego życia, dzisiaj o godzinie 6.35 urodził się nasz piękny synek. Jest silny, zdrowy i bardzo waleczny. 3900 kg / 58 cm. snuje już co do Niego plany treningowe. Przed Wami HENIO #dzidziuśmajdana
 

Małgorzata Rozenek: Czy atka karmiąca może pić kawę?

Pierwsze tygodnie dla znanej mamy okazały się bardzo wyczerpujące. Małgorzata Rozenek zwróciła się więc do obserwatorów z pytaniem, czy może pić kawę, karmiąc piersią. 

Kawę, kroplówką. Błagam, powiedzcie, że matka karmiąca może pić kawę i ile, żeby Henryk nie odczuł.
 

Na pomoc błyskawicznie odpowiedzieli fani. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy.

najlepiej po karmieniu, kofeina przenika do mleka matki, a najwyższe jej stężenie w krwi występuje około 40 min po wypiciu :) więc żeby kofeina nie oddziała na maluszka (oczywiście zależy to też jak mocną kto kawę pije :D) to najlepiej wypić kawusie jeszcze w trakcie karmienia albo zaraz po :)
Karmie już prawie rok, nie miałam diety- jadłam i piłam wszystko, unikałam jedynie ostrych przypraw. Pozdrawiam
Jedna filiżanka rozpuszczalnej z mlekiem nie zaszkodzi
Małgosiu, mogę Ci tylko powiedzieć, że ja piłam. Starałam się zazwyczaj od razu po karmieniu. A czy ma wpływ to nie wiem. Chyba możliwie najlepsza rada- śpij kiedy Henio spi

- radziły Małgorzacie Rozenek matki. 

O faktach i mitach podczas karmienia piersią możecie przeczytać tutaj.

Z kolei Anna Lewandowska, która jakiś czas temu została po raz drugi mamą małej Laury, odsyła Małgorzatę Rozenek do swojego poradnika, w którym zamieszczony jest artykuł o diecie dla mam karmiących.

Gosiu, pisałam o tym na blogu. Można, ale w odpowiedniej ilości. Znam temat

- poradziła trenerka, żona Roberta Lewandowskiego.

Błyskawicznie odpowiedziała jej sama zainteresowana. 

Zaraz poczytam, jak uda mi się otworzyć chociaż jedno oko

- powiedziała Małgorzata Rozenek.

Wygląda na to, że wczesne macierzyństwo naprawdę daje popalić. Życzymy Małgosi, żeby była wypoczęta i pełna energii nawet bez kubka kawy!

Przeczytaj także:

Więcej o: