Anna Lewandowska zdenerwowała fankę. Poszło o dodatkowe kilogramy po ciąży. "Nawet nie zbliża cię to do większości kobiet"

Anna Lewandowska odkąd urodziła drugie dziecko, często opisuje na Instagramie relacje z pierwszych tygodni po ciąży. Tym razem jednak jej wpis nie spodobał się kilku internautkom.

Anna Lewandowska urodziła 6 maja drugie dziecko. Córka ma na imię Laura. Co jakiś czas celebrytka udziela się w kwestii powracania do formy po ciąży, opisuje porody i pokazuje swoją sylwetkę. W ostatnim wpisie czytamy: 

Lubisz siebie w każdej wersji? Ja lubię i na sportowo i w szpilkach, w małej czarnej i bluzie męża, a nawet z dodatkowymi kilogramami po ciąży (co zrobić?).
 

Fankom nie podoba się to, że Lewandowska wspomina o dodatkowych kilogramach. Uważają, że nie widać, aby trenerka przytyła i większość kobiet zazdrości jej wyglądu i ma kompleksy. - "Ile tych kilogramów, trzy? Ania, jak cię lubię, tak twoje wpisy, jak to ciężko wrócić po ciąży i wygląda się niezbyt dobrze, można sobie darować, bo naprawdę nie są na miejscu. Problem, to ma kobieta, która przytyje 20 albo 30 kg, a nie ty" - skomentowała jedna z internautek. - "Nawet nie zbliża cię to do większości kobiet" - dodała kolejna. 

Dla zawodowego sportowca każdy kilogram ma znaczenie - tak już jest

- odparła Anna Lewandowska. Inni stanęli w jej obronie i stwierdzili, że trudniej jest zrzucić "nadprogramowe" 3 kg, niż 10. To nie pierwszy raz, kiedy Lewandowska dostaje "bęcki" za rzekome wprowadzanie Polek w kompleksy. Zobacz artykuł: Anna Lewandowska krytykowana przez internautki. "Te zdjęcia wpędzają kobiety w kompleksy". Celebrytka tłumaczy: mamy jeden cel.

Dodatkowe kilogramy po ciąży

Po kilkutygodniowym połogu, jeśli przed ciążą BMI było prawidłowe, zostaje najczęściej około 6 kilogramów na plusie. To rezerwa, którą organizm celowo zmagazynował na czas karmienia. Mniej więcej po półrocznym karmieniu piersią waga powinna wrócić do stanu sprzed ciąży. Jeśli nie karmisz piersią, wówczas w powrocie do wymarzonej sylwetki pomoże rozsądna dieta, racjonalny styl życia, ruch i pielęgnacja skóry po porodzie. Co zrobić, żeby schudnąć po ciąży? Zobacz artykuł: Dieta odchudzająca dla młodej mamy.

Zobacz wideo Jak zrzucić brzuch po ciąży?
Więcej o: