Eden Wood była najsłynniejszą dziecięcą miss! Dziś ma 17 lat i wygląda jak żywa Barbie

Eden Wood jako dziecko została dziecięcą miss piękności. Fani pamiętają jej niebieskie oczy z doklejnonymi rzęsami. Dziś ma 17 lat. Wygląda jak lalka Barbie.

Eden Wood zawładnęła światem show-biznesu, kiedy mała zaledwie kilka lat. Rodzice postanowili spełnić jej marzenie o byciu królewną i wysłali ją na konkurs piękności. Był to strzał w dziesiątkę. Nastoletnia piękność ma na koncie ponad 300 tytułów oraz pokaźny majątek. Teraz ma 17 lat. Jak wygląda i czy dalej uczestniczy w konkursach piękności?

Zobacz wideo Kasia Szklarczyk wygrała "Top Model". Wcześniej startowała w wyborach Miss World University. Co jeszcze o niej wiemy?
 

Eden Wood we własnym programie telewizyjnym

Eden Wood, mimo że nie uczestniczy w konkursach piękności jako 17-latka, nie zniknęła z amerykańskiego show-biznesu. Ma swoje własne reality-show "Eden's World". Program ma pomóc matkom i córkom zaistnieć w branży konkursów piękności. Dziewczynka chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Opowiada o konkursach piękności zza kulis. 

 

Eden Wood chciała być królewną

Eden Wood od małego miała zadatki na rasową celebrytkę. Nie bała się kamer. Jej rodzice bardzo jej kibicowali. Wspierali ją i robili wszystko, aby spełnić marzenie dziecka o zostaniu księżniczką. Postanowili więc zgłosić dziewczynkę do konkursu piękności. Choć na polskim gruncie tego typu plebiscyty dla dzieci to rzadkość, w Stanach Zjednoczonych są one nadzwyczaj popularne. Rodzicom nie przeszkadzają ani wysokie koszty przygotowań do konkursów, ani zabiegi kosmetyczne, którym poddają swoje córki. Już kilkulatki na scenie noszą  doczepiane włosy, doklejane rzęsy, sztuczną opaleniznę i mocny makijaż

Sukces okupiony bólem

Matka Eden Wood za wszelką cenę chciała sprawić, aby córka osiągnęła sukces w konkursach piękności. Wszystko musiało być idealne. W przygotowania do każdego konkursu wkładała nie tylko czas, lecz także i pieniądze. Determinacja kobiety w pewnym momencie zaczęła jednak stawać się niepokojąca. Z relacji dziecięcej miss wynika, że nosiła znamiona przemocy psychicznej i fizycznej.  

Matka Eden podawała jej napoje energetyzujące, aby mała miała więcej energii. Zmuszała także córkę do ćwiczeń, które nie były odpowiednie dla małych dzieci. Biła dziewczynkę ręcznikiem po całym ciele, aby uodpornić ją na ból. Regularnie znęcała się nad córką psychicznie. Mówiła, że jest "małym g***em" i sugerowała, że wcale nie jest ładna, więc musi wziąć się za siebie.

 

Złotowłosa dziewczynka bohaterką książki

Eden Wood jest bohaterką książki "Od kołyski do korony", która obrazuje całe jej życie. Autorem książki jest mama dziewczynki, która była również jej stylistką oraz agentka. W publikacji pominięto jednak drastyczne szczegóły dotyczące przygotowań do konkursów. Okraszono ją natomiast masą pozytywnych aspektów. Każda dziewczynka chciałaby to przeżyć. 

 

Co dziś robi Eden Wood?

Eden Wood w 2011 roku po raz ostatni wzięła udział w konkursie piękności. Kiedy zeszła ze sceny powiedziała, że dorasta i marzy o czymś innym. Jej dzieciństwo śledziło miliony Amerykanów. Zyskała sławę i pieniądze. Stała się twarzą wielu kampanii reklamowych. Reklamowała na przykład meble dla dzieci czy zabawki. Zagrała w kilku filmach. Uwielbia tańczyć. Aktualnie aktywnie prowadzi swoje konto na Instagramie, gdzie zebrała ponad 50 tysięcy fanów. 

 
 
 
 

Przeczytaj także:

Więcej o: