Dziecko miało przystąpić do komunii. W ostatniej chwili matka zrezygnowała. Uratowała zdrowie około 100 osób

Pierwsze komunie święte 2020 wracają do kościółów. Wciąż noszą ze sobą niebezpieczeństwo zarażenia zarówno dla dzieci, jak i rodziców. U matki jednej z dziewczynek przystępujących do sakramentu wykryto koronawirusa. Mogło dojść do tragedii.

Pierwsza komunia święta 2020 przesunięta

W związku z pandemią koronawirusa i wprowadzonymi ograniczeniami, pierwsze komunie święte w 2020 roku zostały przesunięte. Uroczystości najczęściej odbywają się w okresie od maja do czerwca. Część parafii okres komunijny zaczyna już pod koniec kwietnia. Teraz, kiedy powoli znoszone są obostrzenia wracają pierwsze komunie święte. Zagrożenie jest dalej odczuwalne. W minioną niedzielę w parafii koło Kalisza odbyła się uroczystość pierwszej komunii świętej. Przed samym wydarzeniem samopoczucie jednej z mam znacznie pogorszyło się. Gdyby w porę nie zareagowała doszłoby do tragedii. 

Pierwsza komunia święta 2020 zagrożeniem dla dzieci i rodziców

7 czerwca w parafii św. Jakuba Apostoła w Tłokini Kościelnej koło Kalisza w województwie wielkopolskim odbyła się pierwsza komunia święta. Matka jednej z dziewczynek przystępujących do sakramentu aktywnie działała w przygotowaniach do wydarzenia na terenie parafii. Jak podaje TVN kobieta na kilka dni przed uroczystością poczuła się znacznie gorzej. Zaczęło się od gorączki. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa postanowiła pozostać w domu oraz zrobić test na koronawirusa. Wykonała niezbędne badania w punkcie drive-thru. Wynik zaskoczył każdego - był pozytywny. Dzięki odpowiedzialnej decyzji uratowała życie setki dzieci i rodziców. 

Dyrektor kaliskiego sanepidu, Marek Stodolny w rozmowie z TVN mówi o tym, że zagrożenie mogło dynamicznie rozprzestrzenić się, gdyby kobieta w porę nie zareagowała.

Gdyby kobieta nie przebadała się i wzięła udział w uroczystościach, to wówczas kwarantannie trzeba byłoby poddać wszystkich uczestników uroczystości komunijnej. Mogło dojść do zakażenia nawet 100 osób

- dodaje. 

Zobacz wideo Czy komunie i wesela są zagrożone? Komentuje dr Paweł Grzesiowski

Przeczytaj także:

Więcej o: