Prezent na komunię, czyli poradnik zakupowy dla zdezorientowanych

Prezent na komunię to nie lada wyzwanie. Z roku na rok oczekiwania dzieci rosną, na rynku dostępne są niezliczone opcje podarunków i coraz ciężej dokonać dobrego wyboru. Jaki prezent na komunię wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki? Podpowiadamy.

Prezent na komunię dla dziewczynki – jak ucieszyć małe damy pomysłowym podarunkiem?

Prezent na komunię dla dziewczynki – na co się zdecydować? Wiele zależy od tego, czy jesteś chrzestnym, czy tylko "zwykłym" gościem. Zgodnie z polską tradycją od rodziców chrzestnych wymaga się prezentów bardziej efektownych i – nie ma co ukrywać – droższych. Kiedyś najbardziej klasycznym pomysłem na podarunek – niezależnie od płci dziecka – był rower. Teraz dzieci w tym wieku zazwyczaj mają już rowery i oczekują zupełnie innych prezentów. Innym prezentem dla dziewczynki w tradycyjnym stylu jest biżuteria. Jeszcze kilkanaście lat temu były to zazwyczaj złote łańcuszki i medaliki ze świętymi wizerunkami, obecnie goście częściej decydują się na obdarowywanie dzieci biżuterią o bardziej świeckim charakterze. Biżuteria to dobry pomysł, jeśli zależy nam, by obdarowana dziewczynka miała pamiątkę na wiele lat. Najlepiej zdecydować się na prosty, delikatny i klasyczny wzór. Mogą to być niewielkie kolczyki lub bransoletka: akcesoria, które mała dziewczynka będzie chętnie nosić. Jeśli chcesz być bardziej oryginalny i szukasz innych inspiracji sprawdź naszą listę z pomysłami:

Prezent na komunię dla dziewczynki – lista TOP 10

 1. Czytnik do e-booków
 2. Trampolina
 3. Gra planszowa
 4. Aparat cyfrowy
 5. Organizacja wycieczki do innego miasta
 6. Rolki lub deskorolka
 7. Hulajnoga
 8. Warsztaty tańca lub kurs zajęć sportowych
 9. Bilet do teatru dla dzieci
 10. Kurs językowy

Dobrym uzupełnieniem każdego prezentu będzie książka - zachęcanie dzieci do czytania to najlepsza inwestycja w ich przyszłość.

Prezent na komunię dla chłopca – jeśli nie rower, to co?

Prezent na komunię dla chłopca – to jeszcze trudniejszy wybór niż prezent dla dziewczynki. Co robić, jeśli zakładamy, że nasz bohater dnia ma już rower i nie chcemy kupować mu elektronicznych gadżetów typu tablet czy smartfone? Gadżety elektroniczne to często wymarzone prezenty dzieci, o które uparcie się dopominają, ale należy się zastanowić, czy rzeczywiście sprzyjają one rozwojowi dziecka. Przed zakupem takiego akcesorium dobrze też jest skontaktować się z rodzicami dziecka, żeby uzyskać ich zgodę na taki podarunek. Dodatkowo pamiętajmy, że elektroniczne gadżety są stosunkowo drogie, a nie każdy gość ma na prezent nieograniczony budżet. Co w takim razie kupić jako prezent na komunię dla chłopca? Biżuteria w wypadku chłopców raczej się nie sprawdzi, chyba, że obstajemy przy tradycyjnym złotym łańcuszku z medalikiem. Opcją pokrewną może być zegarek wodoodporny sportowy dla małego odkrywcy, który policzy kroki, będzie miał wmontowany kompas i wiele innych funkcji. Taki gadżet powinien zachęcać chłopców do spędzania aktywnego czasu poza domem, wycieczek i poznawania świata. Jakie jeszcze pomysły są oryginalne i mogą się sprawdzić jako prezent na komunię dla chłopca? Oto nasza TOP lista:

Prezent na komunię dla chłopca – lista TOP 10

 1. Deskorolka, rolki lub hulajnoga
 2. Zestaw do gry w paintballa
 3. Kurs zajęć sportowych typu karate czy tenis
 4. Akcesoria sportowe (jeśli gra w tenisa: nowa rakieta, jeśli jest zapalonym piłkarzem nowe buty typu korki itd.)
 5. Aparat fotograficzny
 6. Namiot
 7. Kurs językowy
 8. Organizacja wspólnej wycieczki w ciekawe miejsce
 9. Gra planszowa
 10. Kurs jazdy konnej lub innego wybranej aktywności
Zobacz wideo Planszówki!
Więcej o: