Matura 2020: dzieci tych gwiazd w tym roku miały mieć maturę. Nie wszystkie do niej przystąpiły

Matrura 2020 już trwa. Nie wszyscy rodzice pozwolili swoim dzieciom przystąpić do egzaminu dojrzałości. "Mój syn bierze udział w lekcjach, pisał próbne matury, uczy się, nie jest mu nic odpuszczone, bo to nie są wakacje. Natomiast nie będę go posyłać na śmierć".

Matura 2020

Matura 2020 według pierwotnych założeń miała rozpocząć się 4 maja. Pierwsze matury 2020 rozpoczęły się jednak 8 czerwca z powodu pandemii koronawirusa, a zakończą w poniedziałek 29 czerwca. Każdy uczeń musi przystąpić co najmniej do czterech egzaminów - z języka polskiego, matematyki i obcego języka nowożytnego (na poziomie podstawowym), a także jednego przedmiotu dodatkowego (na poziomie rozszerzonym). O godzinie 9 uczniowie napisali egzamin na poziomie podstawowym, natomiast o godzinie 14 zaczęli pisać rozszerzenie . Do obowiązkowego egzaminu z języka polskiego przystąpiło ok. 272 tys. tegorocznych absolwentów liceów i techników i ok. 5,6 tys. absolwentów z lat ubiegłych. Uczniowie przed wejściem do szkół musieli zdezynfekować ręce, mieli również mierzone temperatury.

Wielu rodziców już przed maturami mówiło, że nie pośle swoich dzieci na egzamin. Bali się oni o swoich najbliższych, że mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie i być narażeni na zachorowanie.

Matura 2020 - kto nie pisał?

Matura to jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej stresujących egzaminów w życiu każdego nastolatka. Dorota Szelągowska jeszcze przed egzaminami wyznała, że nie pozwoli, aby jej syn napisał maturę. Apelowała wtedy o podpisywanie petycji. Prezenterka opowiedziała o tym, jak bardzo stara się przestrzegać wszelkich zasad i zakazów w czasie pandemii. Syn Doroty w tym roku powinien zdawać maturę. Ona skomentowała to tak:

Mój syn bierze udział w lekcjach, pisał próbne matury, uczy się, nie jest mu nic odpuszczone, bo to nie są wakacje. Natomiast nie będę go posyłać na śmierć.

Na ten temat rozmawiała ze swoim synem, który zgodził się ze słowami swojej mamy. Na Instagramie dziennikarka napisała: "Kochani, w moim IS znajdziecie linki do petycji w sprawie przeniesienia terminów matur - petycji rodziców i petycji uczniów. Okażmy wsparcie".

W tym roku do matury powinni przystąpić: 

  • Anna Kozińska - córka Hanny Lis
  • Tom Malcolm - syn Moniki Zamachowskiej
  • Bronisława Zamachowska - córka Aleksandry Justy i Zbigniewa Zamachowskiego
  • Marcelina Królikowska - córka Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego
  • Zofia Królik - córka Magdaleny Steczkowskiej i Piotra Królika.
Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.