Wielka Matura Polaków online. 30 tysięcy złotych trafiło do przekazana Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

W finale Wielkiej Matury Polaków 2020 zmierzyli się Magdalena Waligórska-Lisiecka z mężem Mateuszem i bracia Zdrójkowscy. Po zaciętej walce wygrali Adami i Jakub Zdrójkowscy. Gratulujemy! Gdzie można obejrzeć powtórkę Wielkiej Matury Polaków 2020 online?

Wielka Matura Polaków 2020 online

Wielkie Testy to cieszące się dużą popularnością teleturnieje telewizyjne. Widowisko służy nie tylko zabawie, lecz także ma walor edukacyjny. W zabawie biorą udział nie tylko zaproszeni uczestnicy, lecz także widzowie przed telewizorami. Na śmiałków, którzy nie boją się sprawdzić swojej wiedzy czeka pięć lub sześć rund. Łącznie muszą odpowiedzieć na 30-36 pytań.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Tegoroczna Wielka Matura Polaków budziła jeszcze większe zainteresowanie wśród widzów niż dotychczasowe edycje. Przez pandemię koronawirusa prawdziwa matura niestety nie będzie wyglądała tak jak w ubiegłych latach, więc wiele Wielki Test Polaków online był pewnego rodzaju namiastką znanych dobrze wszystkim maturalnych emocji.

Wielki Test Polaków online – co się działo?

Test składał się z kilku rund tematycznych. Każda z nich była związana z konkretnymi przedmiotami zdawanymi podczas egzaminu dojrzałości. Program poprowadzili Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

W studiu telewizyjnym za pośrednictwem komunikatorów internetowych na pytania odpowiadali zaproszeni goście. A  widzowie mogli rozwiązać test online na stronie internetowej wielkitesttvp.pl lub za pośrednictwem aplikacji na smartfonach.

W finale Wielkiej Matury Polaków 2020 zmierzyli się Magdalena Waligórska-Lisiecka z mężem Mateuszem i bracia Zdrójkowscy. Wygrało rodzeństwo. Nagroda – w kwocie 30 tysięcy złotych - została przekazana Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

 

Wielka Matura Polaków 2020 online – kiedy powtórki?

Wielka Matura Polaków 2020 była emitowana 3 czerwca 2020 roku w TVP. Wielką Maturę Polaków 2020 online można było obejrzeć także w telewizji internetowej na stronie WP Pilot.

A powtórki odcinka zaplanowane są na:

  • sobota, 06.06.2020, 17:55, TVP Polonia
  • niedziela, 07.06.2020, 00:30, TVP Polonia
Więcej o: