Mama zrzuciła 20 kilogramów. Musiała kupić nowe ubrania, o 5 rozmiarów mniejsze. Jak jej się to udało? Oto jej sekret

Jak schudnąć po czterdziestce? Ta mama swoją metamorfozę rozpoczęła trzy lata przed 50. urodzinami. Udało jej się schudnać 20 kilogramów. Musiała wymienić całą garderobą. Zobacz, jak jej się to udało.

Mama schudła po 40.

"Szczęśliwej trzeciej rocznicy dla mnie" - tak zaczęła swój wpis na grupie na Facebooku Healthy Mummy, Kerri, mama która schudła aż 20 kilogramów. Healthy Mummy to grupa, oferująca diety i programy treningowe dla mam, które chcą schudnąć. Uczestniczki wymieniają się pomysłami na zdrowe posiłki, wrzucają zdjęcia swoich metamorfoz, wspierają siebie nawzajem. Kerri dołączyła do grupy mam, które chcą schudnąć w maju 2017 roku. Tak opisała siebie z przeszłości:

Byłam 47-letnią mamą, która była otyła, niezdrowa, nie byłam fit i zaczynałam czuć, że życie płynie obok mnie. Byłam tym po prostu zmęczona. Byłam na granicy załamania. 

Trzy lata później mam już 50 lat, ale ważę mniej niż w moich latach 20. Jestem mamą zdrową, bardziej fit nigdy nie byłam, doceniam życie, korzystam z niego, ono nauczyło mnie, żeby się nie poddawać. 

Jak schudnąć?

Kerri docenia wsparcie, które otrzymała od innych mam i cieszy się, że może sama może motywować te kobiety, które dopiero zaczynają. Przyznaje, że proces odchudzania u niej zmusił ją do wyjścia ze strefy komfortu, taką sytuacją była sesja zdjęciowa w strojach kąpielowych, ktorą zrobiła po roku metamorfozy. "Stara <ja> nawet by o tym nie pomyślała" - pisze. 

Jak wyglądało odchudzanie? Kerri podaje kilka punktów:

  • byłam konsekwentna, ale nie perfekcyjna
  • miałam dobre dni i trudne dni 
  • Zmiany następowały powoli i było sporo efektów plateau, czyli stabilizacji wagi, zastoju
  • zmiany zaszły na zewnątrz i w moim wnętrzu
  • odkryłam mnóstwo pysznego jedzenia i odkryłam miłość do gotowania
  • poznałam wspaniałe kobiety, które teraz nazywam moimi przyjaciółkami

Kerri podkreśla, że straciła 20 kilogramów i zeszła pięć rozmiarów w garderobie i zyskała nowe podejście od życia. Program, którego ambasadorką była Kerri to nic innego, jak po prostu zdrowe odżywianie i regularny trening. Klientki płacą za dostęp do przepisów (ok. 350 zł za cały rok) i mogą wykupić dostęp do treningów, ułożonych w challenge, czyli wyzwania. Jest mnóstwo programów, porad i przepisów - także za darmo - np. na Instagramie czy YouTube. Jej metamorfoza pokazuje, jak ważne jest wsparcie innych, którzy przechodzą taką samą drogę. 

Zobacz wideo
Więcej o: