Dzień dziecka 2020. Google Doodle przypomina o najmłodszych

Googole Doodle 2020 świętuje oczywiście dzień dziecka. 1 czerwca w wyszukiwarce pojawiła się zabawna grafika, która ma uczcić święto każdego dziecka. Co to jest Google Doodle? Jak Google Doodle w dzień dziecka wyglądało w ubiegłych latach?

Co to jest Google Doodle?

Doodle to zabawne, zaskakujące, wywołujące uśmiech zmiany w logo Google w wyszukiwarce. Pomysł pojawił się w 1998 roku, jeszcze przed pojawieniem się firmy. Założyciele - Larry i Sergey - chcieli zaznaczyć w firmowym logo swoją obecność na festiwalu Burning Man na pustyni w Nevadzie.

Od tamtej pory Google Doodle pojawia się w przypadku różnych świąt. Przypomina o artystach, naukowcach, ich odkryciach. Nie mogło go więc zabraknąć także w dzień dziecka.

Dzień dziecka 2020. Google Doodle co roku przypomina o święcie

Doodle z okazji dnia dziecka od lat wyróżnia się wyjątkowymi grafikami. Google czasami stawia na ilustracje, ale niekiedy decyduje się na przykład na animacje. Zawsze jednak są to obrazki związane z dziecięcymi zabawami czy aktywnościami. Najmłodsi układają na nich klocki czy też bawią się na placu zabaw.

Jak wyglądał Google Doodle w dzień dziecka w minionych latach?

  • W 2015 roku literki z logo Google bawiły się na placu zabaw.
  • W 2016 Google Doodle pokazywało dzieci o różnych kolorach skóry, które rysowały kredą.
  • W 2017 litery z logo stały się żołędziami, które hasały w koronie drzewa - czytały, skakały na skakance, huśtały się.
  • W 2018 roku litery z logo wyszukiwarki stały się muzykami. Mogliśmy oglądać między innymi bębniarzy, trębacza, cymbalistę.

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Czy w dzień dziecka są lekcje? Zupełnie inne święto niż w ubiegłych latach

 Biedronka i Lidl mają specjalne promocje na Dzień Dziecka. Hulajnoga elektryczna w supercenie

Dzień dziecka 2020. Google Doodle – jak wygląda?

Dzień dziecka 2020 Google Doodle uczcił grafiką przedstawiającą małe zwierzątka o dziecięcych twarzach. Bawią się one wśród orgiami, czyli papierowych zabawek. Widzimy statek z papieru, rozetki, konika i łabędzia z papieru.

Zobacz wideo Obłędnie czekoladowe babeczki na Dzień Dziecka

Dzień dziecka 2020. 1 czerwca w innych krajach

Dzień Dziecka obchodzony jest w Polsce od lat 50. XX wieku. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych tego dnia rozpoczęło promowanie idei oraz celów związanych z prawami dziecka. Choć 1 czerwca jest najpopularniejszą datą celebrowania dnia dziecka na świecie, to nie jedyną. Razem z Polską świętują najmłodsi w Albanii, Armenii, Czechach, Portugalii, Rosji, Słowacji czy na Ukrainie.

Ale na świecie dzień dziecka obchodzi się między innymi także 20 listopada. Wtedy obchodzą święto Chorwaci, Francuzi, Grecy, Serbowie czy Hiszpanie.

Więcej o: