Czy w dzień dziecka są lekcje? Zupełnie inne święto niż w ubiegłych latach

Dzień dziecka 2020 nie będzie podobny do ubiegłorocznych. Wiele atrakcji zostało odwołanych. Najmłodsi mogą obejrzeć jednak wiele wirtualnych pokazów, zabaw, odwiedzić muzea czy zoo. A czy w dzień dziecka są lekcja? Lekcja zdalne 1 czerwca odbywają się normalnie.

Zdalne lekcje w dzień dziecka

Tegoroczny dzień dziecka zdecydowanie będzie inny niż zwykle. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, aby był także niezapomniany i po prosty ciekawy. Na rodzicach spoczywa odpowiedzialność, aby sprawić, że dzieci – mimo zamkniętych wielu obiektów i odwołanych atrakcji – czuły się w dniu swojego święta wyjątkowe. Na początek jednak warto skorzystać 1 czerwca ze zdalnych lekcji.

Czy w dzień dziecka są lekcje?

W dzień dziecka lekcje zdalne odbywają się tak jak każdego innego dnia. Przypomnijmy, że placówki szkolne są otwarte i zapewniają uczniom opiekę od poniedziałku 25 maja 2020.

Uczniowie klas 1-3 będą mogli wrócić do szkół. Rodzice będą mogli je zaprowadzić na zajęcia. W placówkach, podobnie jak w przedszkolach, nie będą jednak prowadzone lekcje, a jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

- poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

TO TEŻ CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Kiedy jest Dzień Dziecka? Kiedy jest obchodzony w innych państwach?

Dzień Dziecka 2020: Warszawa. Jakie atrakcje odbędą się w stolicy?

Lekcje w dzień dziecka a atrakcje

A co po szkole? Aby umilić najmłodszym dzień dziecka,  Kancelaria Premiera wraz z ministerstwami i TVP ABC przygotowała wiele niespodzianek. Na zainteresowanych czekają internetowe atrakcje, gry on-line, spektakle teatralne, bajki. Na kanale YouTube można obejrzeć premiera Mateusza Morawieckiego, który czyta wiersz "Lokomotywa" Juliusza Tuwima.

 

Oprócz lekcji w dzień dziecka warto więc zapewnić pociechom trochę przyjemności. Wszystkie atrakcje dla dzieci dostępne są na stronie gov.pl. Dzieci mogą między innymi zagrać w grę on-line "Godność, wolność i niepodległość", obejrzeć bajki "Przygody Bolka i Lolka", "Reksio", "Porwanie Baltazara Gąbki", a także przedstawienia teatralne "Baśń o trzech konikach", "Pchła Szachrajka", "Bajki robotów".

Zobacz wideo Dzień Dziecka rękoma dziecka. Stefek nie może się mylić, to będzie pyszna zabawa
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.