Bartek Królik o córce z Zespołem Downa: Miłość i wdzięczność, którą Gucia ma w sobie, całkowicie wyleczyły lęk

Bartek Królik opowiedział o swoich życiowych decyzjach dotyczących córki chorej na Zespół Downa. Po tych słowach wokalista spotkał się z hejtem.

Kim jest Bartek Królik?

Bartosz Piotr Królik to polski muzyk. Związany był między innymi z zespołem Sistars, Łąki Łan i  Agnieszką Chylińską. Po wielu latach z polskimi artystami postanowił nagrać własną płytę. Otrzymał za nią nominację w plebiscycie "Gwiazdy Plejady 2020" w kategorii debiut. Bartek jest tatą dwóch córek, którymi wielokrotnie chwalił się na swoim Instagramie. Młodsza córka Bartka urodziła się  z zespołem Downa. Po urodzeniu dziecka przyznał, że wraz z żoną po poczęciu dziecka rozważali aborcję. Swoje przemyślenia wyjaśnił, że czuje, iż zawiódł sam siebie, dopuszczając taką myśl do swojej głowy. Po tych słowach wokalista spotkał się z hejtem od fanów. W programie "Kwarantanna Live" Bartek powiedział: 

Dopóki ktoś mi nie pluje w twarz, to czuję się bezpiecznie i czuję się okej. Gdyby coś z tym było nie okej, musiałbym zawalczyć o siebie i swoją rodzinę. Na szczęście nie doszło do tego.

Bartek Królik o córce

Bartek przyznaje, że cieszy się, że wraz z żoną nie podjęli decyzji o aborcji. Mówi, że jest dumny ze swojej córki i bardzo ją kocha. Dodał: "To, co jest dla mnie najważniejsze to happy end związany z trudami mojego życia, z trudami pojawienia się na świecie mojej młodszej córeczki. Dzisiaj czuję się bardzo szczęśliwy i jestem mega zaskoczony tym, jaka jest Gucia. Moje uprzedzenia zupełnie zniknęły. Moja niewiedza została odsunięta na dalszy plan, bo miłość i wdzięczność, którą Gucia ma w sobie, całkowicie wyleczyła lęk itd. Debata dotycząca między innymi aborcji to jest spór nierozwiązywalny. My przyjęliśmy naszą córeczkę i jesteśmy teraz mega szczęśliwi".

 
Zobacz wideo Nie bój się myśleć inaczej - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa 2020
Więcej o:
Copyright © Agora SA