Mama Anny Lewandowskiej nakręciła wzruszający film

Mama Anny Lewandowskiej - Maria Stachurska nakręciła film o swojej krewnej. Opowiada on poruszającą historię o położnej z Auschwitz, która odebrała w obozie koncentracyjnym ponad 3 tysiące porodów.

Anna Lewandowska może mieć powód do radości. Po narodzinach swojej drugiej córeczki Laury trenerka ma kolejny powód do wzruszenia tym razem przez niebywałe osiągnięcie swojej mamy. Maria Stachurska, mama Lewandowskiej nakręciła film opowiadający historię jej krewnej. 

 

Mama Anny Lewandowskiej nakręciła film o krewnej z rodziny

Maria Stachurska, mama Ani Lewandowskiej jest reżyserką. Jej nowy film opowiada historię krewnej rodziny - położnej z Auschwitz. Materiał dotyczy wzruszającej historii z okresu II wojny światowej. Główną bohaterką filmu jest Stanisława Leszczyńska. Łzy same napływają do oczu po obejrzeniu dzieła. Stachurska została zaproszona do studia "Dzień Dobry TVN", gdzie opowiedziała o produkcji. Członkowie rodziny Anny Lewandowskiej dołączyli się i odegrali indywidualne role w produkcji filmu. Stachurska w rozmowie z magazynem "Dobre Nowiny" tłumaczy o wielokrotnych rozmowach z członkami rodziny, z których czerpała inspiracje:

Jako małe dziecko zapamiętałam ją bardzo ciepło, natomiast już jako dorastająca dziewczyna spostrzegałam ją raczej jako osobę wzbudzającą respekt. Przynajmniej dzisiaj tak to mogę nazwać. Wielokrotnie rozmawiałam z moimi nieżyjącymi już wujkami i to oni inspirowali mnie do zrobienia filmu o ich matce. Przekazywali mi różne pamiątki po niej i dokumenty

Poniżej do obejrzenia zwiastun filmu: 

Film zatytułowany jest "Położna" i ma wyjątkowe znaczenie dla rodziny. Maria Stachurska miała dostęp do wszystkich prywatnych dokumentów jako członek rodziny. Z pewnością Anna Stachurska za wszelką cenę chciała przedstawić poruszającą i wzruszającą wersję historii. Dotarła nawet do pięciu osób, które urodziły się w Auschwitz. Leszczyńska odebrała w obozie koncentracyjnym ponad 3 tysiące porodów w tragicznych warunkach. Dokonywała tam niemalże prawdziwych cudów. Wielokrotnie ryzykowała życiem. Swój ostatni poród przyjęła w momencie, kiedy niemieccy żołnierze palili obóz. Udało się jej nawet uratować mamę i dziecko z płonącego baraku. To wzruszająca historia, którą każdy powinien obejrzeć. 

Przeczytaj także: Jak wyglądało dzieciństwo Anny Lewandowskiej? "Połowa osób w szkole się w Ani kochała, a połowa się jej bała"

Zobacz wideo Anna Lewandowska przeprowadziła z małą Klarą wspólny trening
Więcej o: