Nigdy nie krzyczy, śpi z sześciolatkiem w łóżku. Mama wychowuje syna w stylu zen. Jakie ma zasady?

Amerykańska aktorka Alicia Silverstone opowiedziała, jak wychowuje syna w stylu zen. Mówię poważnie, ale nigdy nie krzyczę. Powiem: Kochanie, mama się denerwuje

Wszyscy bardzo staramy się być doskonałymi rodzicami, robimy wszystko, aby zapewnić naszym dzieciom szczęście i bezpieczeństwo oraz chcemy, aby w życiu dorosłym były dobrymi osobami. Niestety nasze starania doprowadzają nas do szału. Jak możemy wychowywać szczęśliwe, zdrowe dzieci, jednocześnie sami będąc szczęśliwi i zdrowi?

Aktorka o wychowaniu dziecka

Amerykańska aktorka Alicia Silverstone uwielbia, kiedy jej dziewięcioletni syn  Bear chodzi w tę i z powrotem między domem a domem jego taty Christophera Jareckiego.

Pytamy Beara, gdzie on chce być?

- wyznała aktorka.

Aktorka i jej mąż rozwiedli się w 2018 roku , po prawie 13 latach małżeństwa, ale zostali przyjaciółmi. Styl rodzicielski Silverstone jest taki sam jak zen.

Mówię poważnie, ale nigdy nie krzyczę. Powiem: Kochanie, mama się denerwuje

- wyjaśnił Silverstone.

 Krzyczano na mnie i nie jestem jego fanką

- dodała.

Wychowywanie dziecka

 Aktorka nadal śpi z synem. Uważa, że to pogłębia rodzinną więź. "Szacunek, jaki mamy do siebie, jest po prostu niesamowity" - powiedziała. "Budzimy się i przytulamy przez dwie lub trzy godziny, śmiejąc się i rozmawiając. Potem idziemy zrobić naleśniki" - wyznała portalowi Today. Oczywiście sąto vegańskie naleśniki. Zarówno Silverstone, jak i Bear trzymają się diety opartej wyłącznie na roślinach.

"Jedzenie, które wybieram dla siebie i dla niego, pozwala nam zachować spokój i skupienie. To moja sztuczka dla rodziców, to moje narzędzie" - powiedziała. "Kiedy dobrze się odżywiam, śpię dobrze, a potem mogę być naprawdę bardzo cierpliwa dla każdego małego kawałka jego istoty" - dodała aktorka.

 
Więcej o: