Julia Wieniawa radzi, jak wychowywać dzieci: "Przez to znajoma grubo poleciała w świat"

Julia Wieniawa to najpopularniejsza gwiazda młodego pokolenia. Wraz z grupą przyjaciół wystąpiła podcza relacji na żywo w słynnej "Domówce" u Dowbórów na Instagramie. Udzieliła rad na temat wychowania nastolatków.

Julia Wieniawa to niekwestionowanie najpopularniejsza gwiazda młodego pokolenia. Wiedziała, jak wykorzystać swoje "pięć minut" i na dobre zagościła w polskim show-biznesie. 

Zobacz wideo Julia Wieniawa apeluje do fanów w sprawie koronawirusa
 

Julia Wieniawa radzi rodzicom, jak wychowywać nastolatków

Julia Wieniawa wraz z grupą przyjaciół wystąpiła w słynnej "Domówce", czyli relacji na żywo na Instagramie u Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora. Małżeństwo jest rodzicami dwóch córek i poprosili młodych gości, aby przekazali rady na temat wychowania nastolatków. Julia Wieniawa podzieliła się doświadczeniami z życia, kiedy to sama przechodziła przez okres buntu. W jej rodzinie wszystko opierało się na linii wzajemnego zaufania, dzięki czemu miała sporo wolności. Jak sama przyznaje, nie zawsze było kolorowo i dochodziło do tarć. Młodzi powiedzieli też o swojej znajomej:

Mamy znajomą, która skończyła osiemnastkę i poleciała grubo w świat, bez kontroli, właśnie przez to, że była chowana pod kloszem

Młodzi stwierdzili, że najlepiej zaprzyjaźnić się ze swoimi rodzicami i traktować dziecko na poważnie. Julia Wieniawa dodaje: 

Jeśli dajesz dziecku zaufanie, ono je tobie oddaje. Dzięki temu możesz dowiedzieć się więcej o swoim dziecku. Oczywiście nie na zasadzie: rób, co chcesz, baw się, maleńka. Wszystko w granicach rozsądku

Wieniawa mówi, że z mamą miała ciekawy układ. Aktorka bała się zrobić coś głupiego, bo wiedziała, że mama nie będzie zadowolona z takiego zachowania. Oczywiście często były też sztywne zakazy:

Kazali mi wracać z imprez przed 22:00, żebym jeszcze przyjechała metrem, a ja zawsze prosiłam, czy mogę spać u koleżanki

Wnioskujemy, że takich sytuacji było więcej. Jeszcze trzy lata temu w rozmowie z JastrząbPost.pl 19-letnia Wieniawa mówiła: 

Kiedyś byłam bardziej imprezowa, teraz troszeczkę to ze mnie zeszło, takie FOMO, czyli fear of missing out, jest już dawno za mną. Zaczęłam rzeczywiście bardzo wcześnie imprezowanie, teraz wolę ze znajomymi spotykać się w ciągu dnia
 

Pamiętamy jednak okres przed egzaminami dojrzałości, kiedy to Wieniawa musiała pogodzić prace aktorską z nauką, co było nie lada wyzwaniem, ponieważ uczęszczała do prestiżowej warszawskiej szkoły średniej. Media plotkowały, że dziewczyna ciągle imprezuje, pracuje i wyjeżdża, zamiast wziąć się za naukę. Aktorka rozwiała liczne spekulacje z rozmowie z Gala.pl:

Nie mają pojęcia o tym, że ja codziennie chodziłam na 'korki'. Codziennie po planie zdjęciowym, siedziałam do północy na 'korkach' z matmy. Pisałam wypracowania z polskiego. Ja się dobrze uczyłam, byłam w bardzo dobrej szkole. Ale o tym jakoś się nie wspomina

Przeczytaj także: Jak dziś wyglądają dzieci Michała Wiśniewskiego?

 

Kim jest Julia Wieniawa?

Julia Wieniawa jest polską aktorką i piosenkarką. Jako nastolatka debiutowała w występach scenicznych w Warsztatowej Akademii Musicalowej Teatrze Muzycznym "Roma". 21-latka największą popularność zyskała jednak, kiedy zagrała rolę "Pauli" w serialu Rodzinka.pl, w którym grała od 2012 roku. Jako piosenkarka nagrała trzy single, a ostatnio popularny #hot16challenge. Grała również role drugoplanowe w serialach takich jak m.in: "Pielęgniarki", "Klan", "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej", "Druga szansa" czy "W rytmie serca" i "Za marzenia". Występowała w wielu filmach Patryka Vegi i innych reżyserów. Rok temu wystąpiła nawet w Teatrze Telewizji w sztuce "Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy" w reżyserii Marka Bukowskiego. Wzięła udział 11. edycji "Taniec z Gwiazdami", który ze względu na pandemię koronawirusa został zawieszony do jesieni. Po dwóch odcinkach była uznawana za faworytkę. Julia Wieniawa ze Stafano Terrazzino stworzyli świetny duet. Aktualnie gra jedną z głównych ról w serialu "Zawsze warto", który w tym roku zdobył Telekamerę i bije rekordy oglądalności. 

Więcej o: