Anna Lewandowska dieta po porodzie. Na czym polega Wyzwanie Wojownika?

Anna Lewandowska zdradziła na Instagramie, jaką dietę stosuje po porodzie. Jest to dieta Wyzwanie Wojwnika, osobiście ułożona przez trenerkę. Na czym polega ta dieta i czy polecana jest jako dieta karmiącej mamy?

Anna Lewandowska dieta po porodzie

Anna Lewandowska urodziła córeczkę, Laurę już ponad 2 tygodnie temu. Jak każda mama w połogu, do treningów jeszcze nie powinna wracać. A jak powinien wyglądać jadłospis mamy po porodzie? Od jakiegoś czasu odchodzi się od polecania tzw. diety karmiącej mamy, w której to mama miała ściśle trzymać się zasad diety lekkostrawnej, pozbawionej np. przypraw, kawy, strączków. Taka dieta miała zapobiegać kolkom u dziecka, a także poprawiać laktację. Dowiedziono, że wiele składników z diety nie przechodzi do mleka kobiecego, więc nie ma wpływu np. na kolki (nie piszemy tutaj o zaleceniach dla mam alergików czy dzieci ze skazą białkową).

Anna Lewandowska pokazała na Instagramie, jaką dietę stosuje. Jest to dieta ułożona przez nią dla cateringu sportowego Super Menu - nowego projektu trenerki:

 
A dziś opowiem Wam o mojej ulubionej diecie. WYZWANIE WOJOWNIKA - to mój świadomy wybór. Dieta totalnie moja. W której, podejmuje się rękawice! I to dosłownie.

Anna Lewandowska dieta Wyzwanie Wojownika

Dieta Wyzwanie Wojownika została opisana na stronie Super Menu jako niebanalne kompozycje, wyjątkowe połączenia i zaskakujące smaki. Jest to dieta dla osób świadomych i zdecydowanych na zdrowy styl życia.

Dieta Anny Lewandowskiej wyklucza produkty wysokoprzetworzone, niezdrowe tłuszcze trans, gluten, produkty mleczne, strączki i ukryty cukier. Potrawy są przygotowane bez obróbki termicznej lub są pieczone, nie smażone. Pieczenie jest krótkie, co pozwala na przygotowanie posiłków z minimalna? ilością tłuszczu. W menu są np. omlet kokosowy z musem kokosowym, pudding chia, sałata z jajkiem, grillowane warzywa i łosoś z kaszą bulgur.

W diecie Anny Lewandowskiej są różne poziomy kaloryczności do wyboru. Co je Anna Lewandowska? Oto przykładowe menu:

  • omlet kokosowy z musem kokosowym na śniadanie
  • pudding chia z winogronami
  • pieczony łosoś w ziołach podany z kaszą bulgur i brokułami
  • sałatka z jajkiem i ziołowym sosem winegret
  • grillowane warzywa z kaszą gryczaną i szczypiorkiem

Anna Lewandowska powiedziała coś, z czym nie zgodzi się wiele młodych matek. Pytamy eksperta, czy ma rację

Dieta karmiącej mamy - na czym polega?

Dieta karmiącej mamy to dieta bogata w składniki odżywcze. Składająca się z białka, złożonych węglowodanów, zdrowych, głównie roślinnych tłuszczy. Pełna warzyw i owoców. Nie jest to dieta eliminacyjna, czyli taka, w której rezygnuje się z jedzenia np. tłuszczu.

Więcej o: