Kiedy jest Dzień Dziecka? Kiedy jest obchodzony w innych państwach?

Kiedy jest Dzień Dziecka? W Polsce oraz większości dawnych krajów socjalistycznych obchodzimy to święto 1 czerwca. W 2020 roku Dzień Dziecka wypada w poniedziałek.

Kiedy jest Dzień Dziecka 2020?

Kiedy jest Dzień Dziecka 2020? 1 czerwca 2020 wypada w poniedziałek. Wspólne świętowanie będzie z pewnością doskonałym sposobem na miłe rozpoczęcie całego tygodnia. Co ciekawe tzw. Powszechny Dzień Dziecka obchodzony przez Organizację Narodów Zjednoczonych przypada 20 listopada, w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka. A kiedy jest Dzień Dziecka 2020 we Francji? Tam dzieci dostają prezenty 6 stycznia. Z kolei Japończycy podzielili to święto na pół: oddzielnie świętują chłopcy i dziewczęta, odpowiednio 5 maja i 3 marca. W Paragwaju Dzień Dziecka jest obchodzony 16 sierpnia, zaś w Turcji 23 kwietnia. 

Którego jest Dzień Dziecka?

Którego jest Dzień Dziecka? 1 czerwca. W tym dniu zgodnie z tradycją od 1994 roku w Warszawie tego dnia obrady prowadzi Sejm Dzieci i Młodzieży. Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w celu popularyzacji idei i celów z zakresu praw dziecka, które zostały zawarte w Karcie Narodów Zjednoczonych z 1945roku. Święto dzieci obchodzone jest od 1955 w odmienne dni roku w dla różnych krajów członkowskich ONZ.

Kiedy obchodzimy Dzień Dziecka?

Kiedy obchodzimy Dzień Dziecka? Przyjęta w Polsce data to 1 czerwca. Ale tak naprawdę oczywiście powinniśmy dbać o nasze relacje z dziećmi każdego dnia. Uśmiech przede wszystkim!

 Prezent na Dzień Dziecka. Pomysły

Poza atrakcyjnym (i przede wszystkim wspólnym) spędzeniem czasu, Dzień Dziecka nieodłącznie kojarzy się z prezentami. W tym roku wiele możliwości spędzenia czasu poza domem jest niedostępnych, dlatego warto wcześniej zaplanować czas w domu i zakup prezentu przez internet. Szukasz pomysłu na prezent dla dziecka? Podpowiadamy:

  • zabawki: pluszaki to upominek raczej dla młodszych dzieci, ale klocki, nawet dla starszych dzieci, mogą być świetnym prezentem
  • puzzle  -szczególnie z bohaterami popularnych bajek
  • gry: planszowe, komputerowe lub na konsolę
  • ubrania - ale nie te przydatne, tylko te wymarzone
  • sprzęty sportowe: rower, hulajnoga, rolki
  • zabawki ogrodowe: jeździki, baseny, piaskownice, domek, trampolina
  • ksiażki - a może cała seria o przygodach Harrego Pottera?

Oczywiście zabawki muszą być dobrane do wieku i zainteresowań dziecka. Zawsze pamiętajmy, że mają one na celu spełnienie marzeń malucha, a nie naszych. Najlepszym prezentem będzie oczywiście wspólnie spędzony czas. Jakie atrakcje możemy zorganizować w tym roku? Podpowiadamy tutaj: Dzień Dziecka 2020: atrakcje, pomysły. Gdzie zabrać dziecko na Dzień Dziecka?

Więcej o: