Prezent na Dzień Dziecka. Pomysły na prezenty dla dzieci

Prezent na Dzień Dziecka to nie lada wyzwanie. Zastanawiasz się, co kupić? Śpieszymy z pomocą. Podpowiadamy jakie prezenty wybrać na Dzień Dziecka w przedszkolu, w szkole i dla nastolatków.

Dzień Dziecka - prezenty

Prezenty na Dzień Dziecka na stałe weszły do kalendarza. i naszych corocznych zwyczajów. Dzień Dziecka obchodzimy w całej Polsce, w domach, przedszkolach i szkołach. To miła okazja, by zrobić coś miłego dla swojej pociechy i przypomnieć jej, że jest dla nas ważna. W codziennym chaosie i natłoku obowiązków ta oczywista dla rodziców (ale już niekoniecznie dla naszego potomka) informacja może umykać.

Prezent na Dzień Dziecka nie musi być drogi. Najważniejsze, żeby spełniał oczekiwania obdarowanego: pokazał, że wiemy, czym się interesuje i co sprawia mu radość. Może to być rzecz materialna, o której marzy od dawna albo przeżycie: wspólna wyprawa rowerowa zakończona piknikiem z jego ulubionymi słodyczami, wycieczka do miejsca, które dziecko zawsze chciało odwiedzić (może jakiś zamek lub park rozrywki), dla starszych dzieci z kolei lot balonem czy wspólna wizyta w popularnym fly spocie. Poniżej przedstawiamy propozycje z kategorii "prezenty na Dzień Dziecka".

Prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu – Twoja recepta na prezentowy sukces

Prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu to nie lada wyzwanie! Ale spokojnie. Przedszkolaki często tak samo mocno cieszą się ze zwykłych drewnianych klocków jak z drogich, technologicznie skomplikowanych zabawek. Nie musisz więc wydawać fortuny, by uszczęśliwić swoje dziecko. Warto wybrać taki prezent na dzień dziecka w przedszkolu, który będzie wspierał jego rozwój, wyobraźnię i kreatywność. Zaplanuj wspólne aktywności na świeżym powietrzu (czerwiec to dobry czas na takie zabawy) i podaruj dziecku np. hulajnogę, dzięki której wspólne spacery będą mogły znacznie się wydłużyć. Przedszkolak będzie się oswajał z aktywnością fizyczną i jest szansa, że ten nawyk zostanie z nim dłużej a w przyszłości nie będziesz musiał go siłą odciągać sprzed komputera. Jeśli jesteś posiadaczem podwórka to możesz sprezentować dziecku mini plac zabaw ze ścianką wspinaczkową lub piaskownicą. Jeśli jest to zbyt duży wydatek, to pojedyncza huśtawka również powinna sprawić dużo radości. Udany prezent na dzień dziecka w przedszkolu może znacząco wpłynąć na przyszłość malucha.

Zobacz wideo No właśnie, w co grać?

Prezent na Dzień Dziecka w szkole – wyższy poziom prezentów

Prezent na Dzień Dziecka w szkole to już trudniejsza sprawa. Do zainteresowań naszego malucha dochodzi presja ze stront rówieśników i zazwyczaj jego oczekiwania rosną. Nie należy całkowicie im ulegać, ale nie możemy też zupełnie ich ignorować. Prezent na dzień dziecka w szkole wymaga znalezienia złotego środka. Co proponujemy? Zawsze dobrym wyjściem jest zakup klocków. Pobudzą one wyobraźnię i umiejętności techniczne dziecka i będą sposobem na zaangażowanie Ciebie lub kolegów do wspólnej zabawy. Masz do wyboru tyle różnych kompletów, że z pewnością znajdziesz taki, który spodoba się Twojemu dziecku. Gry planszowe także będą dobrym pomysłem, który może zainteresować je światem realnym poza ekranem komputera czy telefonu. A może trampolina do ogródka albo elektryczna hulajnoga? Taki prezent na dzień dziecka w szkole z kolei skutecznie zachęci malucha do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Prezent na Dzień Dziecka dla nastolatków – prawdziwe wyzwanie

Prezent na Dzień Dziecka dla nastolatków to najtrudniejsza sprawa. Oczywiście, o ile chcesz zrobić nastolatkowi niespodziankę, bo młodzież najczęściej sama jasno komunikuje swoje potrzeby. Gadżety elektroniczne takie jak nowy telefon, laptop czy tablet pojawiają się zazwyczaj na takich młodzieńczych listach marzeń. Jeśli jednak nie chcesz rozpalać miłości swojego dziecka do tego typu urządzeń spróbuj kupić mu coś, co zachęci go do okrywania sportowych i lifestylowych pasji. Może to być pakiet wejść na ściankę wspinaczkową, kurs nurkowania albo pieczenia pizzy. Prezent na dzień dziecka dla nastolatków powinien być wyjątkowo dobrze przemyślany i wybrany świadomie. A może aparat fotograficzny, który może kiedyś stać się narzędziem pracy? Jeśli jesteś osobą bardzo zapracowaną to postaraj się dodatkowo zaplanować ten dzień na wspólne aktywności, by choć od czasu do czasu poświęcić dziecku 100% swojej uwagi.

Co kupić dziecku na Dzień Dziecka? Lista TOP 10

Co kupić dziecku na dzień dziecka: nasze hity

  1. Wspólna wycieczka rowerowa z dodatkowymi atrakcjami (nad jezioro, na łąkę, na kort tenisowy…)
  2. Klocki 
  3. Gra planszowa
  4. Zestaw malarski (farby i płótno)
  5. Hulajnoga zwykła lub elektryczna
  6. Kurs nurkowania/wspinaczki/zajęcia sportowe
  7. Podwórkowy plac zabaw lub domek na podwórko
  8. Trampolina
  9. Rower lub rolki
  10. Spełnienie życzenia z listy marzeń dziecka, o którą możesz poprosić

Zobacz też: Dzień Dziecka 2020: atrakcje, pomysły. Gdzie zabrać dziecko na Dzień Dziecka?

Więcej o: