Życzenia i wierszyki na Dzień Dziecka. Rymowanki, wierszyki. Czego życzyć milusińskim?

Życzenia na Dzień Dziecka to oprócz prezentów i atrakcji, jeden z najważniejszych elementów święta wszystkich dzieci. Jak zaskoczyć najmłodszych, naszą kreatywnością? Podpowiadamy Wam jakie życzenia na Dzień Dziecka złożyć.

Życzenia na Dzień Dziecka: czego życzyć najmłodszym dzieciom?

Życzenia na Dzień Dziecka to obowiązkowy punkt, programu zawierającego szereg atrakcji związanych z tym dniem. Oprócz ciekawych zajęć i upominków powinniśmy także pamiętać, aby złożyć naszym pociechom najlepsze życzenia. Czego życzy każdy rodzic swojemu dziecku? Na pewno zdrowia - to jest najważniejsza rzecz, chociaż bardziej z punktu widzenia dorosłych niż dzieci. Zwłaszcza zdrowe maluchy nie wiedzą, jak wielkim darem ono jest. Poprawy zdrowia życzymy też wszystkim maluchom, które na co dzień zmagają się z różnymi schorzeniami i często z ich powodu muszą spędzać długie tygodnie w szpitalu, na rehabilitacji, z dala od rodziny i przyjaciół.

Warto zauważyć, że dzieci mimo swoich chorób, chcą czuć się szczęśliwe, dlatego też życzenia szczęścia powinny znaleźć się na naszej liście. Szczęście w zależności od wieku można różnie definiować. Dla młodszych dzieci wiązać się ono będzie zapewne z nową zabawką, popołudniem spędzonym z koleżanką lub wspólny wyjściem na lody z rodzicami. Postarajmy się w Dniu Dziecka zadbać o to, aby nasze dzieci czuły się szczęśliwe i kochane. Poniżej znajdziesz kilka przykładów życzeń, które możesz złożyć pociechom. 

Miej słodkie sny i marzenia, niech one Ci się spełniają, A Twoje najskrytsze dążenia Niech realnymi się stają!
Z okazji Dnia Dziecka życzę Ci, aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały i w przygody opiewały. By nie było porannej pobudki, a wiatr rozwiewał wszystkie smutki.
Z okazji Dnia Dziecka życzę Ci: Kolorowych snów, uśmiechu od ucha do ucha, pięknych bajek na dobranoc, własnego pieska i kotka. Co dzień nowych przygód, butów siedmiomilowych, gwiazdki z nieba. Wspaniałych przyjaciół, i wesołej rodzinki!
Na Dzień Dziecka ślę życzenia, Dziś się wszystko w lepsze zmienia. Lepsza staje się rodzinka, I weselsza Twoja minka. Kolorowa tak jak wiosna. I tę radość w niej pozostaw!
Dziś Twój dzień, Ty mały Smyku, więc prezentów miej bez liku. W tym dniu ślemy Ci życzenia zdrowia, szczęścia, powodzenia! Życzenia dla małych wielkich serc. Bądź dzieckiem, jak najdłużej. Jak dziecko baw się, śmiej. I kochaj tak, jak dziecko. I serce dziecka zawsze miej!
Zobacz wideo Przepis na babeczki na Dzień Dziecka

Życzenia na Dzień Dziecka: czego życzyć nastolatkom?

Już nie dzieci, ale jeszcze nie dorośli... Nastolatkom też warto złożyć życzenia z okazji Dnia Dziecka. Wiele z nich to obruszy, bo już dawno nie czują się dziećmi i nie chcą być tak traktowani, ale zawsze warto w domu wprowadzić zasadę, że w Dniu Dziecka wszyscy składamy sobie nawzajem szczere życzenia, bo w końcu my dorośli także jesteśmy dziećmi tylko z "lekko" naciągniętą metryką. Pamiętajmy, że nastolatkowie choć buntowniczy i posiadający własne zdanie, z którym nieraz ciężko dyskutować, wciąż są tylko dziećmi, niejednokrotnie zagubionymi w wielkim świecie. Dlatego wykorzystajmy Dzień Dziecka by zbliżyć się do nich, lepiej przyjrzeć potrzebom i problemom.

Duży czy mały dzisiaj świętuje. Dziś każdy jest dzieckiem i się raduje. Małych przyjemności, wielkich miłości, zdrowia, szczęścia i przyjemności. Każdemu życzymy tego, co potrzebuje. W Dniu Dziecka każdy z nas króluje!

Życzenia z okazji Dnia Dziecka możemy złożyć również dorosłym już dzieciom. Jedną z gotowych propozycji jest:

Gdy byłeś mały, byłem zawsze blisko. Gdy dorosłeś, dalej rozpalamy rodzinne ognisko. Chociaż oddzielnie, to na zawsze razem. I do kina nawet wyskoczymy czasem. Wybacz mi te proste słowa, ale od tych rymów już mnie boli głowa. Życzę Ci wszystkiego dobrego w dniu Twojego święta. Wiedz, że jest ktoś, kto o Tobie zawsze pamięta.

Wierszyki na Dzień Dziecka

Jeśli chcesz złożyć życzenia w formie wierszyka, możesz wybrać również którąś z poniższych propozycji:

Niech smutek zniknie w górskim potoku,by radość kwitła jak róża co roku.By na Twej twarzy promyczek słońca,nigdy nie zniknął i trwał bez końca.
Lubię Twoją słodką buzię mój kochany Ty łobuzie. I serduszko Twe gorące. Dlatego chcę Ci dać całe całusów tysiące!
Idzie misio, idzie słonik. Idzie lalka, no i konik.Wszyscy razem z balonami, z najlepszymi życzonkami!
Więcej o:
Copyright © Agora SA