Dzień Dziecka 2020: Warszawa. Jakie atrakcje odbędą się w stolicy?

Dzień Dziecka w Warszawie co roku obfitował w różne atrakcje. Jak będzie wyglądał ten dzień w 2020? Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a obchody rozpoczną się wcześniej, bo już w piątek 29 maja. Jakie atrakcje odbędą się w stolicy?

Dzień Dziecka 2020: Warszawa. Atrakcje dla najmłodszych

Dzień Dziecka w Warszawie zwykle obchodzony jest bardzo hucznie: nie brak imprez, koncertów, spektakli i innych atrakcji dla najmłodszych. Nie inaczej miało być w tym roku. Jako, że 1 czerwca w 2020 wypada w poniedziałek, zapowiadał się cały weekend od piątku (29 maja) do poniedziałku (1 czerwca) - wypełniony wydarzeniami dedykowanymi dla dzieci i ich rodziców. Niemniej jednak, większość z planowanych eventów wciąż stoi pod znakiem zapytania w związku z panującą w kraju sytuacją epidemiczną. 

Chociaż gospodarka powoli wraca do normalności, a pracę wznowiły restauracje, puby i cukiernie to wciąż obowiązuje zakaz organizacji imprez masowych i zgromadzeń. To, w znaczący sposób utrudnia przygotowanie wydarzeń z okazji Dnia Dziecka. Zamknięte pozostają także instytucje kultury takie, jak kina, teatry, muzea i inne tego typu placówki, które zawsze na święto najmłodszych przygotowywały specjalne oferty. Istnieje jeszcze szansa, że miejsca te zostaną otwarte przed początkiem czerwca, pewne jest jednak to, że nie będzie można tłumnie odwiedzać ich, tak, jak miało to miejsce w latach poprzednich. 

W Warszawie Dzień Dziecka 2020 miał upłynąć również pod znakiem imprez i wydarzeń kulturalnych, jednak większość z nich wciąż jest zawieszona. W Internecie możemy znaleźć informacje o planowanych spektaklach w Teatrze Kapitol: "Wanna Archimedesa" oraz "Kopciuszek", które zaplanowane zostały na Dzień Dziecka 2020, jednak czy odbędą się i ewentualnie, jaka liczba widzów będzie mogła w nich uczestniczyć, pozostaje wciąż niewiadomą.

Zobacz też: Życzenia na Dzień Dziecka. Czego życzyć milusińskim?

Zobacz wideo Jak Dzień Dziecka obchodzono w latach poprzednich

Dzień Dziecka: Warszawa. Imprezy rodzinne

Dzień Dziecka w Warszawie zawsze był także celebrowany w galeriach handlowych. Towarzyszyły mu zawsze specjalne eventy, które miały na celu przyciągnięcie całych rodzin. W tym roku wszystko wskazuje na to, że zabraknie tych wydarzeń. W centrach handlowych, mimo ich otwarcia, wciąż nie ma zbyt wielu klientów, a ci którzy się pojawiają starają się sprawnie dokonywać pilnych zakupów i opuszczać je, jak najszybciej. W takich warunkach, gdzie wciąż zalecane jest pozostanie w społecznej izolacji, nie ma, co liczyć na imprezy w Dzień Dziecka w warszawskich galeriach. 

Jedyne co nam pozostaje, to samodzielnie zaplanować dla naszych najmłodszych atrakcje w dniu ich święta. Skorzystać możemy z tego, że otwarto większość lokali gastronomicznych i zabrać dzieci na lody lub do cukierni, a następnie aktywnie spędzić czas spacerując po parkach lub innych zielonych zakątkach w stolicy.

Zobacz też: Ciekawe miejsca 100 km od Warszawy - to musisz koniecznie zobaczyć!

Warto również śledzić najnowsze komunikaty odnośnie znoszenia restrykcji, ponieważ możliwe jest, że instytucje kulturalne zostaną otwarte w przeciągu najbliższych tygodni i zdążą przygotować ofertę na Dzień Dziecka, wtedy będzie można choć w ograniczonej formie skorzystać z proponowanych atrakcji. 

Ciekawie można spędzić ten dzień (lub cały weekend) w domu. Wystarczy zaplanować wspólne granie w gry planszowe lub inne zabawy, szczególnie lubiane przez nasze dzieci. Warto też odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w prezent, który sprawi frajdę dziecku - mnóstwo propozycji i inspiracji na ciekawe upominki dla dzieciaków znajdziemy Internecie. Trzeba jednak pamiętać, o wcześniejszym zamówieniu przedmiotów, ponieważ wciąż występują opóźnienia w dostawach, w związku ze wzrostem liczby przesyłek. 

Zobacz też: Prezent na Dzień Dziecka. Jaki prezent dla malucha wybrać?

Więcej o:
Copyright © Agora SA