Powstaje klasa o profilu disco-polo. Kto będzie nauczycielem?

Szkoła na Podlasiu stworzy nowy profil: disco-polo. Burmistrz miasta, w którym powstanie klasa, podkreśla regionalny aspekt korzeni tego rodzaju muzyki. Nauczycielem zostanie znany wokalista.

Szkoła. Profil disco-polo

Disco-polo to rodzaj muzyki, który wzbudza wielkie zainteresowanie wśród społeczeństwa. Wiele ludzi uważa to za banał i broni się od słuchania najbardziej znanych piosenek tj."Jesteś szalona", czy "Przez twe oczy zielone". Jest też grupa ludzi, która najlepiej bawi się przy muzyce disco-polo i nie wyobraża sobie wesela, czy imprezy bez ulubionych kawałków. Dla takich właśnie osób udostępniona zostanie nauka disco-polo. W szczególności po premierze filmu "Zenek" o Zenonie Martyniuku, który uznany jest za króla polskiego disco-polo, jeszcze bardziej wzrosło zainteresowanie tym typem muzyki. Już w przyszłym roku szkolnym disco-polo zagości w szkołach. W jednej ze szkół na Podlasiu ma powstać profil disco-polo

Szkoła. Kto będzie uczył disco-polo?

Wielką ciekawość wzbudza, kto będzie nauczycielem tego ciekawego i nowego profilu. Wiemy! Burmistrz Michałowa - Marek Nazarko zapowiedział, że niedługo poznamy więcej szczegółów odnośnie do nowego profilu. Obecnie wiadomo, że szkoła prawdopodobnie podejmie współpracę z agencją muzyczną Green Star z Białegostoku. Firma współpracowała z zespołami: Boys, Akcent, Milano. Profil na celu ma rozwijanie pasji muzycznych. Burmistrz podkreśla, również regionalny aspekt korzeni tego rodzaju muzyki. W rozmowie z Gazetą Wyborczą dodał, że Podlasie to region bogaty w tradycje disco-polo. Jak podaje Dziennik toruński, jednym z nauczycieli w szkole będzie wokalista znanego zespołu Boys - Marcin Miller.

Pomysł na nowy profil ma być zachętą do zapisywania się do liceum, w  którym w ostatnim czasie było brak chętnych. Samorząd Michałowa przejął placówkę, w której utworzone zostały nowe kierunki techniczne, niestety nie zwiększyło to zainteresowania młodzieży. Bardzo prawdopodobne, że nowy kierunek przyciągnie wielu chętnych, którzy będą chcieli stać się gwiazdami estrady. Burmistrz dodał:

Szkoła musi być wyjątkowa, prowadzić edukację w tym kierunku, w którym żadna inna placówka nie prowadzi, być atrakcyjna dla młodzieży. Zarazem nie może być to szkoła „sztuczna”, czyli musi wyrastać z Podlasia, z tego, w czym jesteśmy silni i z czym kojarzeni.
Zobacz wideo "Zenek" - pierwszy zwiastun filmu o gwieździe disco polo
Więcej o: