Mamy od zawsze zakrywały się podczas karmienia. Mama z Wielkiej Brytanii postanowiła z tym walczyć

Karmienie piersią w miejscu publicznym od zawsze jest tematem, który wzbudza kontrowersje. Mamy jednak walczą o to, by stało się czymś naturalnym. Pewna mieszkanka Wielkiej Brytanii nagrała filmik, który przekonuje kobiety do tego, by przestały się wstydzić karmienia piersią.

„Jeśli moje karmienie piersią cię obraża, załóż koc na głowę" - piszą mamy na Facebooku pod filmikami, na których realizują wyzwanie jednej z karmiących brytyjskich mam. 

26-letnia Emily Sophie z Surrey jako pierwsza udostępniła filmik, na którym widać jak karmi dziecko. Nominowała kolejne mamy do tego wyzwania, dzięki czemu nagranie stało się popularne. Uczestniczki wyzwania mają nadzieję, że materiał filmowy publicznie znormalizuje karmienie piersią.

Karmienie piersią powinno być znormalizowane - przekonują mamy

Emily chciała podkreślić, że wiele mam czuje się nieswojo podczas karmienia piersią dzieci, ale zakrywanie jest niekomfortowe. Utrudnia karmienie mamie i dziecku.

Chcemy pokazać innym matkom, że nie nikt nie ma prawa zmuszać ich do ukrywania się podczas karmienia piersią, chyba że same zdecydują się to zrobić 

- napisała 26-letnia. Wyjaśniła, że my-dorośli, nie zakrywamy się podczas jedzenia, nie rozumie powodu, dla którego dzieci miałyby jeść przykryte. Opisała także akcję, która powstała dzięki grupie karmiących matek na Facebooku. Internautki ustaliły, że nagrają takie filmiki podczas kwarantanny. Jedna z mama połączyła ze sobą materiały, dzięki czemu powstał jeden film. Emily opublikowała go na swoim facebookowym profilu.

Karmienie piersią bez zakrywania się. Internauci popierają mamy

Pod nagraniem opublikowanym przez Emily pojawiło się wiele pozytywnych reakcji internautów. 

Cudownie wam to wyszło! Pokazałyście, że to naturalne. Wszystkie wyglądacie pięknie 

- czytamy w komentarzach pod filmem. - Uwielbiam ten film, wszystkie macie szczęście, że możecie karmić. Bądźcie z tego dumne. Cieszcie się każdą z tych chwil - napisała jedna z mama, która wyjaśniła, że ona bardzo żałuje tego, że nie miała pokarmu. 

Zobacz też: Mama trójki dzieci karmiła jedno z nich na podłodze w sklepie. Udostępniła zdjęcie. Co na to internauci?

Zobacz wideo Mleko mamy to magiczna substancja. Obalamy 5 popularnych mitów na temat karmienie piersią
Więcej o: