Jak dziś wygląda córka Ewy Sałackiej? Wyrosła na wspaniałą kobietę

Ewa Sałacka to polska aktorka, która zyskała popularność dzięki kultowym polskim filmom i serialom. Zmarła niespodziewanie w wieku 49 lat z powodu reakcji alergicznej na użądlenie osy. Osierociła 12-letnią córkę. Jak dziś wygląda córka aktorki?

Ewa Sałacka to polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Była jedną z najpopularniejszych polski gwiazd. Swoim wdziękiem i perfekcjonizmem potrafiła skraść serce nie jednego widza.

Kim jest Ewa Sałacka?

Ewa Sałacka to jedna z najpopularniejszy polskich aktorek teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W latach 90. poza rozwijaniem kariery aktorskiej skupiła się też na publicystyce filmowej w radiu i telewizji. W międzyczasie wyemigrowała z kraju z ówczesnym meżem - Krzysztofem Krauze. Jakiś czas później pobrali się. Długo podróżowali, lecz w końcu zatęsknili za ojczyzną. Po powrocie do kraju oznajmili, że rozstają się. W pełni oddali się karierze zawodowej. Po rozwodzie z Krzysztofem Krauze aktorka związała się ze Zbigniewem Wodeckim. Romans trwał krótko. W końcu jednak poznała miłość swojego życia - stomatologa Witolda Kirsteina. Pobrali się, a zaraz później urodziła im się córka Matylda. 

 

Ewa Sałacka stworzona do ról pierwszoplanowych

Najbliżsi Ewy Potockiej mówili, że gwiazda była stworzona ról pierwszoplanowych. Tych prestiżowych, które nie każdy potrafi zagrać i wcielić się w nie. W Polsce grała wciąż te same postacie. Zazwyczaj była kochaną albo sekretarką. To swoisty przykład niewykorzystanej osobowości i można rzec - zmarnowanego talentu. Jej wyjątkowość potrafiła skraść serce niemal każdego widza. Do każdej roli podchodziła indywidualnie z wielkim zaangażowaniem. Nie było dla niej ról symbolicznych - każda była ważna i traktowała ją jak tą jedyną. 

 

Aktorka niespodziewanie zmarła w 2006 roku

W 2006 roku media zdominowała informacja o tragicznej i niespodziewanej śmierci Ewy Sałackiej. Aktorka słoneczne popołudnie spędzała nad Jeziorem Zegrzyńskim koło Warszawy. Niespodziewanie ugryzła ją osa i wystąpiła reakcja alergiczna. Kobieta zaczęła się dusić. Jej mąż, który jest stomatologiem i chirurgiem szczękowym zaczął jej udzielać pierwszej pomocy. Okazało się, że obok wypoczywała również anestezjolog. Mimo szybkiej reakcji najbliższych nie udało się uratować kobiety. Zmarła w wieku 49 lat i osierociła 12-letnią córkę. Ewa Sałacka została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Córka Ewy Sałackiej jest dorosła

Ewa Sałacka osierociła 12-letnią córkę Matyldę. Aktualnie dziewczyna jest już dorosła kobietą. Studiowała we Włoszech na Uniwersytecie w Sienie i Uniwersytecie Warszawskim. Ostatnio w mediach społecznościowych podzieliła się z fanami informacją, że ukończyła studia magisterskie w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku psychologia biznesu dla menadżerów. Ponad 8 lat temu Małgorzata Puczyłowska postanowiła napisać książkę o dziewczynie. Zatytułowała ją "Być dzieckiem legendy". Matylda mówiła wzruszająco o mamie i autorce książki:

Ewa Sałacka w chwili śmierci osierociła 12-letnią córkę. Matylda Kirstein jest już dorosła i wyrosła na piękną kobietę. Po mamie odziedziczyła urodę oraz ambicję. Studiowała we Włoszech na Uniwersytecie w Sienie, Uniwersytecie Warszewskim, a także ukończyła Akademię Leona Koźmińskiego na kierunku psychologia biznesu dla menedżerów. W 2012 roku była bohaterką książki Małgorzaty Puczyłowskiej pt. "Być dzieckiem legendy".

Minęło sześć lat. Jestem pogodzona z tym, co się stało w dużej mierze dzięki tacie i babci. I chyba nadszedł taki moment, w którym chciałam podzielić się tym wszystkim. Małgosia jest bardzo ciepłą osobą. Pierwszą rozmowę odbyłyśmy dwa lata temu. Tak to się zaczęło. Zaczynałyśmy od prostych rzeczy, po te najtrudniejsze. Nie powiedziałam niczego, co byłoby szokujące. Nie zdradzałam tajemnic rodzinnych. Mówiłam jedynie o swoich emocjach

Matylda w tym roku kończy 26 lat i z pewnością brakuje jej matczynej opieki w momencie, kiedy na dobre wkroczyła w dorosły świat.

Przeczytaj także: Anna Dereszowska w poruszającym wyznaniu. "Najtrudniejsza jest świadomość, że moja córka jest chora"

 
Więcej o: