Co będą musieli zrobić Lewandowscy, by Laura utrzymała niemieckie obywatelstwo? Konieczny jest warunek

Anna Lewandowska została po raz kolejny mamą. Lewandowscy stanęli przed trudnym wyborem obywatelstwa dla dziecka. Laura urodziła się w Niemczech, a jej rodzice są Polakami. Jakie obywatelstwo będzie miała dziewczynka?

Informacja o szczęśliwym porodzie Anny Lewandowskiej zdominowała media i nie schodzi z pierwszych stron gazet. Nic dziwnego, bowiem małżeństwo Roberta Lewandowskiego i Anny Lewandowskiej jest jednym z najpopularniejszych na cały świecie. Trenerka po raz drugi została mamą, kiedy to 6 maja przyszła na świat mała Laura. Dziewczynka urodziła się w Niemczech i jak się okazuje może zostać obywatelką Niemiec. Laura Lewandowska może mieć w przyszłości spory dylemat. 

Zobacz wideo Kwarantanna u Lewandowskich: Klara ćwiczy z Robertem
 

Laura Lewandowska urodziła się w Niemczech

Laura Lewandowska urodziła się 6 maja w Niemczech. Od razu dostała niemieckiego obywatelstwo. Będzie ono obowiązywać do 20 roku życia. Decyzję o ewentualnej zmianie dziewczynka będzie musiała podjąć sama. To wtedy powinna zadać sobie pytanie: czuję się bardziej Polką czy Niemką? Na szczęśni zarówno Anna Lewandowska jak i Robert Lewandowski nie ingerują w tą sprawę, ponieważ stanie się to dopiero w 2040 roku. Sami rodzice są bardzo związani z Polską więc być może będzie to mocny argument przy podejmowaniu decyzji. 

Należy zaznaczyć, że kiedy Laura Lewandowska skończy 18 lat musi oświadczyć na piśmie jeszcze przed ukończeniem 23 lat jakie obywatelstwo chce zachować. Proces jest automatyczny. Jeśli Laura zadecyduje, że chce mieć obywatelstwo Niemiec wówczas musi udokumentować na piśmie zrzeczenie się z obywatelstwa polskiego. Natomiast jeśli nie podejmie decyzji przed 23 rokiem życia automatycznie straci obywatelstwo niemieckie.

 

Narodziny Laury Lewandowskiej to jedno z wyczekiwanych wydarzeń roku

Narodziny drugiej córki Roberta Lewandowskiego i Anny Lewandowskiej są z wyczekiwanych wydarzeń tego roku. Media wciąż snuły spekulacje, a sami Lewandowscy nie kryli się z narodzinami dziecka. Z narodzin małej Laury cieszą się nie tylko rodzice, ale także celebryci z samego świata oraz liczni fani piłkarza Bayernu i trenerki. 

Przeczytaj także: Wiedzieliście, że Robert Lewandowski ma siostrę? Przypomina z wyglądu Annę Lewandowską

 
Więcej o: