Jej dziecko przestało chodzić. Okazało się że to popularna choroba, o której większość rodziców nie ma pojęcia

Mama ze Szwecji przeżyła ciężkie chwile. Jej dziecko nagle zaczęło źle się czuć. Pod koniec dnia nie mogło chodzić. Okazało się, że to dość popularna choroba wśród dzieci - zapalenie stawów.

Dziecko przestało chodzić o własnych siłach

Sara Wanselm jest blogerką ze Szwecji, mamą dwóch dzieci - Celiny i Wincenta. Na Instagramie opisała sytuację, która przydarzyła się Celinie. Tak zaczyna: "Moja Celina zaczęła się bardzo źle czuć, narzekała na ból w nodze i kulała. Próbowaliśmy gorących kąpieli, masaży. Pytaliśmy, gdzie boli, ale nie potrafiła wskazać dokładnie, która noga boli ani skąd ból pochodzi". Dziecko przez cały dzień czuło się źle, ale jak wspomina mama, nie traciło humoru. Wieczorem niestety było gorzej:

Nie mogła stać o własnych siłach, a ból się zwiększył. Postanowiłam zabrać ją do szpitala. Zrobiono badania i prześwietlenie. Celina miała wodę zgromadzoną w biodrze, co było powodem bólu. Jest to jakiś rodzaj zapalenia stawów, częsta choroba u dzieci w wieku Celiny. Nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje. Odetchnęłam, kiedy lekarz powiedział, że to nic poważnego.
 

Takie nagłe pogorszenie samopoczucia u dziecka jest bardzo stresujące. Tak pisze o tym Sara: "Obrazy, które przewijały mi się przez głowę, kiedy dziecko straciło możliwość chodzenia były zatrważające. Byłam sparaliżowana własnymi myślami. Na szczęście mam najbardziej pozytywne dziecko na świecie - przez cały czas w szpitalu, nawet podczas pobierania krwi była wesoła. Uwielbiała też kiedy nosiłam ją na rękach jak księżniczkę". Teraz Celina musi odpoczywać przez tydzień i mama ma nadzieję, że jej nogi szybko wrócą do normalności.

Zapalenie stawów u dziecka

Bóle stawów u dzieci spowodowane są urazem, stanem zapalnym, mogą też być efektem choroby przewlekłej. Stan zapalny może być spowodowany przez bakterie lub przez wirusy. Zapalenie stawów u dzieci może się objawiać obrzękiem i bólem, gorączką, utykaniem. Czasem występuje po wirusowej infekcji dróg oddechowych.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.