Gra, która pomaga dzieciom zarządzać gniewem i wybuchami złości. Twórcami Polacy

Rocat Jumpurr to gra, która ma pomagać dzieciom nauczyć się kontrolować emocje. Dzięki niej dzieci będą ćwiczyć m.in. umiejętność uspokajania się. Autorami Rocat Jumpurr są pracownicy wrocławskiej firmy Mousetrap Games.

Gra Rocat Jampurr ukaże się jesienią 2020 roku na urządzeniach mobilnych. Będzie dostępna na platformie Mightier. Studio Mousetrap Games poinformowało, że jej celem jest nauka kontrolowania emocji. Gracze dzięki Rocat Jampurr będą ćwiczyć umiejętności uspokajające. 

Gra, która nauczy dzieci kontrolować emocje

Dzieci podczas grania w Rocat Jampurr będą nosić opaskę monitorującą tętno. Gra jest zaprojektowana tak, aby stawała się trudniejsza wraz ze wzrostem tętna.To ma zachęcać dziecko do zachowania spokoju. Gracz cały czas będzie widział na ekranie swoją pracę serca, a kiedy tętno wejdzie w strefę czerwoną gra się zatrzyma i włączy się dopiero po ustabilizowaniu tętna. 

Edward Mężyk, prezes Mousetrap Games, powiedział w rozmowie z mambiznes.pl, że "docelowa wersja gry będzie składała się z kilku tematycznych światów, a w każdym z nich będzie kilkadziesiąt poziomów do pokonania". Poinformował, że podczas rozgrywki gracze mogą natknąć się na sklep, w którym będą mogli kupić zwariowane ulepszenia swojej postaci. Gdy użytkownik przegra, będzie musiał zacząć od początku, jednak poziomy w każdym świecie są losowe, tak samo jak możliwe do kupienia ulepszenia. 

Gry stosowane w terapiach dla dzieci z ADHD

Mężyk wyjaśnił, że prace nad terapią za pomocą gier były prowadzone i testowane w szkole medycznej w Harvardzie i w szpitalu dziecięcym w Bostonie. - Według wyników badań przeprowadzanych na dzieciach z ADHD i cierpiących na wybuchy złości, wystarczy trenować łącznie godzinę tygodniowo, aby w 12 tygodni zredukować o 62 proc. liczbę dziecięcych wybuchów, o 40 proc. zmniejszyć niepożądane zachowania, a w rezultacie o 19 proc. zmniejszyć stres u rodziców związany z emocjonalnością dziecka - powiedział prezes Mousetrap Games. 

Zobacz wideo Aplikacje przydatne w nauce języków obcych
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.