Anna Lewandowska urodziła. Dziecko ma nietypowe, tradycyjne i krótkie imię

Anna Lewandowska urodziła! Radosną nowinę ogłosił Robert Lewandowski w taki sam sposób, jak 3 lata temu. Para powitała na świecie kolejną córkę. Jakie imię dostało dziecko?

Anna Lewandowska urodziła córkę

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski znowu zostali rodzicami. Para powitała na świecie córkę, a dumy tata pochwalił się tym na Instagramie dzień po urodzinach pierwszego dziecka pary - 3-letniej Klary. Robert Lewandowski ogłosił narodziny córeczki w taki sam sposób, jak zrobił to 3 lata temu, czyli trzymając w ramionach noworodka w kocyku. Zdjęcie podpisał we wzruszający sposób, chwaląc silną mamę:

Hello little one. Welcome to the world Laura! Well done Mummy @annalewandowskahpba

Para dzień wcześniej świętowała urodziny Klary. Dziewczynka miała odświętną sukienkę z tiulu, dom udekorowany był balonami, był tort. Niestety urodziny przebiegły tylko w trzyosobowym gronie. Ze względu na izolację Anna i Robert przebywają w swoim domu w Monachium. 

 

Imię dziecka Anny Lewandowskiej

Anna Lewandowska zdecydowała się nadać drugiej córce tradycyjne imię, teraz już mało popularne - Laura. Jest imię międzynarodowe, podobnie jak Klara. Co oznacza imię Laura?

Laura jest imieniem pochodzenia łacińskiego. Powstało we Włoszech jako skrócona forma imienia Laurenzia, które oznaczało kobietę pochodzącą z Laurentium lub zostało utworzone od słowa oznaczającego wawrzyn, laur. W Polsce znane było już w XIII w., pierwotnie w formie Laureta. Dziś imię to nosi 13 848 Polek (w 2001 r. - 7046). Według astrologów imię Laura działa uspokajająco. 

Inne formy tego imienia:

  • ang. Laura, Lauretta, Lauren
  • franc. Laure
  • hiszp. Laura

Laura - znaczenie imienia

Laura, według księgi imion oznacza osobę pełną zapału, energiczną, nie mogącą usiedzieć w miejscu. Laura lubi zainteresowanie, chce być podziwiana i doceniana. Posiada wysokie poczucie własnej wartości. Ma dobre serce, pomoc innym jest dla niej bardzo ważna. Temperament Laury może jej przysporzyć problemów - Laura angażuje się na 100 proc., potrafi dążyć do celu za wszelką cenę. 

Laura imieniny obchodzi 17 czerwca, 3 września, 8, 19 października.

Gwiazdy gratulują dziecka

Fani od dawna spekulowali, czy Anna Lewandowska już urodziła, ale trenerka do końca ciąży pokazywała zdjęcia z treningów, spacerów czy z domowej izolacji. Przyznała pod jednym z ostatnich zdjęć, że jest już po terminie. Po rozmiarze brzucha wróżono na Instagramie, że parze urodzi się chłopiec. 

Pod zdjęciem Roberta Lewandowskiego fani z całego świata przesyłają gratulacje, m.in. Zosia Ślotała, Marina Łuczenko-Szczęsna, Maffashion

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA