Mama po urodzeniu bliźniąt schudła 20 kg w siedem miesięcy. Ma jedną, zaskakującą radę

Jak schudnąć po ciąży? Jordan Jones, mama trójki dzieci, w tym bliźniąt, pokazuje swoje sposoby na Instagramie. Ma jedną ważną, podstawową zasadę. Sprawdź, jak ona brzmi.

Jordan Jones, na Instagramie znana jako @relentlessmomma, to wysportowana miłośniczka siłowni, która ma trójkę dzieci - w tym bliźnięta, które urodziła niecały rok temu. Teraz pokazuje swoim obserwatorom, jak wygląda jej powrót do formy. Deklaruje, że utrata kilogramów to naturalny proces po ciąży, związany z tym, że usuwana jest z organizmu woda nagromadzona podczas ciąży. Poza tym pomaga również karmienie piersią i zajmowanie się sprawami przy dzieciach. "Bieganie za bliźniakami to kardio, jakiego nigdy nie miałam" - żartobliwie mówi mama

Dieta na odchudzanie

Jordan lubi komunikować się w dosadny sposób. Jej wskazówka dotycząca diety, to m.in. "przestań jeść tyle śmieci". Fit mamie chodzi o przetworzone jedzenie, wysokaloryczne, ale bez wartości odżywczych. Mówi: "Jesteś tym, co jesz, więc nie bądź szybka, tania, sztuczna". Jordan radzi, żeby jeść więcej chudego białka, np. z mięsa kurczaka czy indyka, złożone węglowodany i masę warzyw. Do tego woda pita przez cały dzień. 

Jordan pochwaliła się swoją sylwetką siedem miesięcy po urodzeniu dzieci. Napisała, że zrzuciła 20 kilogramów i został jej jeszcze około kilogram do wagi sprzed ciąży. 

 

Jak schudnąć po ciąży?

Jaki jest jej sposób na sylwetkę? Trzy razy w tygodniu trening siłowy, picie wody i uważanie na dietę - takie są główne zasady. 

Po urodzeniu bliźniąt bardzo ciężko było mi zmierzyć się z tym, jak wygląda moje ciało. Nie miałam kaloryfera na brzuchu, definicji mięśni i ciągle miałam ponad 7 kilogramów do zrzucenia. Zwykły spacer do siłowni był dla mnie wyzwaniem, a wcześniej byłam tam jedną z tych fit dziewczyn. Ale potem pomyślałam: urodziłam bliźniaki! Jestem świetna!

"Zaczęłam myśleć o powrocie do treningów nie jak o czymś przerażającym, ale jak o okazji do bycia jeszcze silniejszą niż przed ciążą. To szansa nie tylko na to, żeby dobrze wyglądać, lecz także żeby przesuwać granice. Chcę być przykładem nie tylko dla siebie, ale dla moich dzieci" - przekonuje.

Hormony po ciąży

Kobieta przypomniała również, że hormony ciążowe potrzebują kilku miesięcy po porodzie, żeby się ustabilizować. Zapytała swoich fanów, czy wiedzą, że po 35. roku życia spada poziom testosteronu. Radzi, by regularnie robić badania krwi, poziomu hormonów oraz witamin, żeby kontrolować zmiany w organizmie. "Jeśli chcesz osiągnąć taką sylwetkę, jaką sobie wymarzyłaś, musisz być pewna, że wszystko w organizmie działa jak powinno" - mówi.

 

Jak wrócić do ćwiczeń po ciąży

Jordan najpierw poszła na badanie do ginekologa, który dał jej zielone światło do treningów. Mówi jednak, żeby wracać do aktywności powoli i uzbroić się w cierpliwość. Nie wie, czy jej brzuch jeszcze będzie płaski, ma rozejście mięśnia prostego, jak każda kobieta po ciąży, poza tym skóra nad blizną po cięciu cesarskim potrzebuje czasu, żeby się wygładzić. Żadna z tych rzeczy nie jest ważna, bo ma swoje zdrowe dzieci przy sobie. 

Zobacz wideo
Więcej o: