Przewijak na łóżeczko - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Przewijak na łóżeczko to absolutne must have wyprawki dziecięcej. Jest to produkt, który ułatwia życie rodzicom. Na rynku artykułów dziecięcych mamy różnego rodzaju produkty do przewijania dziecka. Co zatem wybrać?

Przewijanie dziecka to jedna z mniej lubianych czynności, którą codziennie wykonują rodzice małych dzieci. Są jednak gadżety, które ułatwią nam wykonywanie tego obowiązku. Jaki przewijak wybrać i jakie są zalety jego zakupu?

Zobacz wideo Jednorazowe pieluchy to śmierdzący problem dla planety

Przewijak na łóżeczko - co to jest?

Przewijak na łóżeczko to nic innego jak produkt, przeznaczony do przewijania dziecka - jednego z głównych zadań pielęgnacyjnych każdego rodzica. Noworodek jest przewijany nawet kilkanaście razy na dzień. Niestety, im mniejsze dziecko, tym częstsza potrzeba przewijania. Dodatkowo należy zauważyć, że zdarzają się wpadki (zmoczenie i ubrudzenie ubranka lub zalanie pokarmem), z powodu których znowu trzeba zmienić ubranie dziecka  Nierzadko zdarza się, że maluch pobrudzi pościel, łóżeczko itd. W takich "awaryjnych sytuacjach" sprawdzi się przewijak niemowlęcy.

Przewijak na łóżeczko - zalety i mocne strony

Zalety przewijaka na łóżeczko są ogromne. Dlatego też jest to rozwiązanie bardzo często wybierane przez młode mamy. Z czego to wynika?

Głównie z punktu widzenia ekonomicznego. Przewijak na łóżeczko jest dużo tańszą opcją, aniżeli komoda z miejscem służącym do przebierania dziecka. Cena tego typu waha się w granicach kilkudziesięciu złotych. Jednak to nie jedyna zaleta. Przewijak na łóżeczko jest po prostu bezpieczniejszy. Jeżeli należycie do grona rodziców, których pociechy są prawdziwymi "wiercipiętami", warto jest zdecydować się na wersję łóżeczkową. Istotną zaletą tego produktu jest także fakt, że taki rodzaj przewijaka możemy ustawić niemalże w każdym miejscu - na podłodze, na łóżku, na łóżeczku dziecięcym czy też nawet na stole w naszej jadalni. Przechodząc dalej, musimy napisać o tym, że opcja ta jest skierowana zwłaszcza do mam, które urodziły dziecko poprzez cesarskie cięcie. Dlaczego? Głównie z tego powodu, że odciąża on kręgosłup kobiety. Niewątpliwą zaletą jest także fakt, że przewijak można bardzo łatwo wyczyścić. Ponadto chroni przed zabrudzeniami przestrzeni, która znajduje się wokół.

Przewijak dla dziecka i jego zastosowanieDD

Zatem podsumowując, zalety są następujące:

  • niska cena (około kilkudziesięciu złotych),
  • bezpieczna i stabilna konstrukcja, która posiada możliwość ustawienia na stole, ziemi, łóżku czy łóżeczku,
  • korzyści zdrowotne (odciążenie kręgosłupa mamy oraz taty),
  • łatwość w utrzymaniu czystości (bez trudu możemy go umyć).

Przewijak na łóżeczko - bezpieczeństwo i komfort

Przewijak na łóżeczko i jego bezpieczeństwo to kwestia, o której musimy pamiętać i dobrze to rozważyć zanim przystąpimy do zakupów. Czym powinniśmy się kierować? Temperamentem i wiekiem naszego malucha. Przewijak na łóżeczko to dobre rozwiązanie, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, kiedy niemowlak jeszcze nie przekręca się na brzuszek. Jednak nie oznacza to wcale, że produkt ten nie zda egzaminu w kolejnych miesiącach. Pamiętajmy, że jego konstrukcja i budowa jest solidna, a zbudowana na lekkim podwyższeniu, co daje dodatkową ochronę od zimna.

Przewijak na łóżeczko - jak wybrać i czym się kierować?

Wybór przewijaka na łóżeczko jest uwarunkowany od wielu czynników. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, jakimi funduszami dysponujemy. Pamiętajmy o tym, że dzieci bardzo szybko rosną. To z kolei wiąże się z tym, że w niedługim czasie będziemy musieli wymienić dany produkt (chyba, że posiadamy większą liczbę dzieci). Dalej, zastanówmy się nad tym czy często podróżujmy z naszym niemowlakiem? W takiej sytuacji warto jest jednak wybrać matę. Tak jak wspominaliśmy na początku, przewijak na łóżeczko to dobry patent w pierwszych miesiącach życia. Jest tania, bezpieczna i trwała. Dzięki temu nie nadszarpniemy naszego domowego budżetu.

Rumień pieluszkowy to nic innego jak odparzenie pośladków i okolic genitaliówRumień pieluszkowy: przyczyny, objawy, leczenie. Co robić, gdy się pojawi?

Przewijak czy mata - co lepsze?

Przewijak czy mata? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Rynek oferuje nam wiele produktów różnego typu. Jeżeli nie dysponujemy dużą ilością miejsca albo należymy do grupy tak zwanych "mobilnych rodziców", warto jest zakupić matę do przewijania. Możemy z łatwością zabrać ją ze sobą do samochodu, wózka czy pociągu. Mata jest łatwa w utrzymaniu. Bez problemu da się ją wyczyścić.

Przewijak na łóżeczko to jeden z podstawowych artykułów, który powinien się znaleźć w wyprawce dziecka. Może nie jest on aż tak konieczny, jak fotelik samochodowy czy wózek dziecięcy, niemniej bardzo się przydaje. Przewijanie dziecka będzie dla nas dużo bardziej komfortowe i mniej stresujące.

Więcej o: