Lekarze powiedzieli jej, że jest zbyt ładna, by mieć depresję. "Błagałam o pomoc"

31-letnia mama z Walli, od 18 roku życia starała się uzyskać pomoc psychiatryczną. Kobieta niedawno wyznała, że lekarze uznali, że jest zbyt ładna, żeby cierpieć na depresję. Mama postanowiła, że założy własną grupę wsparcia, dla osób z problemami psychicznymi.

Lekarze uznali, że mama jest za ładna, żeby cierpieć na depresję

Jade Rowlands to mama jednej córki, mieszkającą w mieście Caerphilly w Walii. O kobiecie zrobiło się głośno, kiedy wyznała, że od lat bezskutecznie starała się uzyskać pomoc psychologów. Mama przyznała, że chociaż jej lekarz pierwszego kontaktu okazał się bardzo pomocny, to już psycholodzy nie chcieli uwierzyć w jej zmagania.

Powiedzieli mi, że nie muszę widzieć się z żadnym lekarzem, ze względu na mój wygląd. Przez to, że dobrze się prezentowałam, uznali, że nie potrzebuje terapii. W zasadzie powiedzieli mi, że jestem zbyt ładna na pomoc. Wyszłam stamtąd z płaczem. Byłam po prostu zrozpaczona. Czułam się dyskryminowana. Traktuje swój wygląd, jak zbroję przed światem. To jak się prezentuje nie oddaje tego, jak się czuje w środku. Po spotkaniu mój smutek przerodził się w złość.

- powiedziała mama, magazynowi "The Sun"

Jade przez lata chodziła do rożnych lekarzy, żeby odkryć co jest z nią nie tak. W końcu po wizycie u miejscowego lekarza rodzinnego, zdiagnozowano u niej lęk i depresję, ale mama czuła, że chodzi o coś więcej.

Zdiagnozowano u mnie tylko depresję i lęk, ale zawsze wiedziałam, że to nie jedyne co mi dolega. Po wizycie u prywatnego lekarza zdiagnozowano u mnie uraz psychiczny i zaburzenia stresu pourazowego (PTSD). Depresja i lęki to skutki tych zaburzeń. Wypróbowałam każdy antydepresant i chodziłam na counselling . Niestety możesz mieć tylko dziesięć wizyt, więc kiedy zaczynasz się zagłębiać w problem, nagle cię wypisują.
Zobacz wideo Jak wspierać osobę chorą na depresję?

Od października, z pomocą finansową rodziny, Jade uzyskała dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej. Potrzebowała dodatkowego wsparcia po tym, jak w styczniu doświadczyła dwóch ataków paniki. Mama jest obecnie w trakcie tworzenia grupy wsparcia dla osób z jej okolicy, które mają problemy ze zdrowiem psychicznym.

Więcej o: