Bracia ważyli prawie 300 kg. Winą obarczają matkę. Rodzice nie powinni powtarzać jej błędu

Nadwaga to poważna chorobą, która jest problemem szczególnie w dzisiejszych czasach. Amerykański reality show "My 600-lb Life" postanowiło pomóc ludziom z otyłością. Dwóch braci ważyło razem ponad 600 kg. Poznajcie ich historię.

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi chce zmienić swoje życie oraz poprawić złe nawyki żywieniowe. Amerykański reality show "My 600-lb Life" wychodzi na przeciw takim ludziom i pomaga wygrać z otyłością. Uczestnicy programu to ludzie, którzy cierpią z powodu nadwagi i chcą zmienić swoje życie o 180 stopni, aby być bardziej aktywnymi fizycznie. Sami chcą zmian, bo twierdzą, że zdrowie jest najważniejsze. Szukają oni pomocy medycznej u dr. Younana Nowzaradana. Osoby zaprezentowane w programie ważą około 300 kg. Przy pomocy dr. Now ciężko pracują przez cały rok stosując się do ścisłej diety i wielu wyrzeczeń, aby osiągnąć upragniony efekt. 

David i Benji Bolton non stop jedli śmieciowe jedzenie

Bracia David i Benji Bolton to uczestnicy szóstego sezonu "My 600-lb Life". Mężczyźni zdecydowali o udziale w programie, kiedy zauważyli, że jeden z braci - David ma prawie 350 kg i nie jest zdolny do normalnego funkcjonowania. Benji z obawy o własne zdrowie postanowił działać. W odcinku wyjaśnili, że ich rodzina praktycznie każdy grosz wydawała na śmieciowe jedzenie. Dzieci było sześciorga, ale to David przybierał na wadze znacznie szybciej, niż którekolwiek z rodzeństwa. Kiedy miał 6 lat ważył prawie 50 kg, zaś 4 lata później już 65 kg. Sam dodaje:

Całe życie walczyłem z masą ciała. Byłem najstarszym z sześciorga dzieci w naszej rodzinie. Kiedy byłem młody mój tata zawsze pracował, więc opiekowała się mną mama i prababka. A tym, co mnie uciszyli, było to, że dali mi coś do jedzenia

Kiedy bracia odważyli się zmienić swoje życie ich waga łącznie przekraczała ponad 600 kg. Roczne wyzwanie na dobre zmieniło ich życie.

 

Czy udało im się przezwyciężyć trudności z nadwagą?

Samozaparcie i chęci do działania to czynniki niezbędne przy odchudzaniu. Okazało się, że mimo ogromnej różnicy David schudnął znaczniej szybciej, niż jego brat o wadze 260 kg. Stracił on aż 60 kg, zaś Benji zaledwie 6 kg. Oboje natomiast poddali się operacji zmniejszenia żołądka. Bracia Bolton stracili w sumie prawie 330 kg. Mężczyźni nie spoczęli na laurach i tuż po emisji programu dalej walczą z nadwagą. Przeczytaj także: 17-latek codziennie jadł podwójnego cheeseburgera. Skutki są opłakane. Wini mamę

Więcej o: