17-latek codziennie jadł podwójnego cheeseburgera. Skutki są opłakane. Wini mamę

17-latek z autyzmem jadł codziennie jedzenie typu fast food. Uważa, że winna temu jest jego niepełnosprawna mama, która nie była w stanie przygotowywać zdrowych dań.

William  po dwóch latach jedzenia fast-foodów na obiad przytył do 110 kilogramów. Twierdzi, że jest otyły przez mamę, która nie gotowała zdrowych posiłków. 

Jadłem codziennie przez dwa lata taki sam lunch - podwójny cheeseburger i frytki

- powiedział w rozmowie z mirror.co.uk. 

Anita, samotnia mama Wiliama i czworga innych dzieci, walczy z przewlekłą chorobą zapalenia stawów i cukrzycą. Jakiś czas temu jej zdolności motoryczne pogorszyły się. Nie była w stanie gotować, więc zaczęła polegać na fast-foodach. Surresha, tatę czwórki pozostałych dzieci Anita poznała 10 lat temu. Surresh gotuje zdrowe, obfite posiłki, ale William nie chciał jeść nic oprócz hamburgerów, kiełbasek, pizzy i frytek.

Otyłości u 17-latka winna mama?

Gdy Wiliam patrzy na siebie w lustrze myśli: "Widzę żałosnego, tłustego snoba. Nie tak chcę żyć" - powiedział dla Mirror.co.uk. 

Nie potrafię opisać, jak nieszczęśliwy jestem. Teraz mam szansę coś zmienić. Muszę wziąć odpowiedzialność za swoją ścieżkę życia

- wyznał Wiliam. Dodał, że martwi się, że może zdenerwować tymi słowami mamę, ale ma do niej żal. "Mam nadwagę, ponieważ nie mogłaś dać mi odpowiedniego jedzenia" - powiedział. Anita wyjaśniła: "Bardzo trudno jest to usłyszeć. Gdybym nie była niepełnosprawna, byłoby inaczej".

"Dawałam ci gotowe jedzenie, ponieważ nie musiałam go przygotowywać, sprawiłoby mi to ból. Ponadto masz autyzm. Nieugięcie upierałeś się. Nalegałeś na pizzę, hamburgery, kiełbaski i frytki. Jako matka nie chciałam, żebyś poszedł spać bez jedzenia". Zrozpaczona dodała:

Biorę za to odpowiedzialność i bardzo mi przykro.

William rozpoczął trudny sześciotygodniowy plan diety z intensywnymi cotygodniowymi treningami spalania tłuszczu oraz treningami siłowymi i wytrzymałościowymi, aby zbudować mięśnie. Surresh i Anita mają w miarę możliwości wesprzeć w tym nastolatka. 

Zobacz wideo Czy otyłość mamy wpisaną w genach
Więcej o: