Teściowa mówiła, że niemowlę jest zbyt "pulchniutkie". Reakcja mamy? Każdy powinien zapamiętać jej słowa

Jedna z mama napisała na Reddit, że jej teściowa martwi się o jedną z wnuczek. Mama jej męża powiedziała, że jedna z bliźniaczek jest "zbyt pulchna" i zasugerowała, że wnuczki dostają zbyt dużo węglowodanów.

Na Reddit pojawiła się dyskusja, która dotyczyła otyłości u niemowląt. Jedna z mam podzieliła się tym, co jej teściowa sądzi o wyglądzie swojej wnuczki. 

Mój mąż wspomniał, że dajemy córkom (9-miesięcznym bliźniaczkom) za dużo„ węglowodanów. Posłużył się opinią swojej mamy, która stwierdziła, że jedna z dziewczynek jest zbyt pulchna

- napisała jedna z użytkowniczek na Reddit. Jak twierdzi, wytłumaczyła mężowi, że dzieci potrzebują węglowodanów do rozwoju mózgu i energii. "Poza tym nie daję im produktów z McDonalda, tylko makaron lub ryż z kurczakiem, czy jajkami i zalecane dla dzieci przeciery owocowe i warzywne" - dodała. 

Według niej oraz internautek, które skomentowały wpis, produkty, którymi karmi niemowlęta są zgodne z zaleceniami pediatrów. Po spożyciu tylko mleka matki przez pierwsze 6 miesięcy rodzice powinni stopniowo rozszerzać dietę dziecka o nowe pokarmy, w tym owoce, warzywa i białko. 

Wyjaśniłem mężowi, że obydwie nasze córki nie mają nadwagi

- napisała mama. Jedna z internautek skomentowała: Moje dziecko wygląda jak ludzik Michelin. Nasz pediatra go uwielbia. Twierdzi, że w żadnym wypadku nie ma nadwagi. Jeśli twojej mamie przeszkadza wygląd córki, zacznij jej wysyłać tylko zdjęcia stóp. 

Inna internautka znalazła dyskusję w mediach społecznościowych na temat "pulchnych dzieci". - Rodzice nie powinni martwić się o wagę dziecka w wieku poniżej 2 lat. Eksperci twierdzą, że nie ma żadnych informacji potwierdzających przekonanie, że dzieci w tej grupie wiekowej, które wyglądają na pulchne, później cierpią na otyłość - zacytowała. 

Schemat  żywienia niemowląt

Aktualny schemat żywienia niemowląt opiera się na zasadzie - to dziecko decyduje ile je, a rodzic – co dziecko je. Osoby odpowiedzialne za żywienie niemowląt muszą mieć wiedzę, co i kiedy wprowadzać do diety dziecka. Dziecko natomiast decyduje, ile posiłku ma ochotę zjeść. 

Jak rozszerzać dietę niemowląt? Według ekspertów, z uwagi na wyrabianie tolerancji smakowej lepiej podać najpierw warzywo, a później owoc. Nowy produkt warto zaproponować kilka, a nawet kilkanaście razy, zanim podejmiemy ewentualną decyzję o jego pominięciu w menu niemowlaka. Nie potwierdzono profilaktycznego wpływu unikania pokarmów potencjalnie alergizujących w diecie, dlatego schemat żywienia uwzględnia wprowadzanie do jadłospisu glutenu, jaj, ryb czy produktów mlecznych.

Zobacz wideo Czy otyłość mamy wpisaną w genach?
Więcej o: