Teściowa mówiła, że niemowlak jest "pulchniutki". Reakcja mamy? Każdy powinien zapamiętać jej słowa

Z pewnością każda mama nie lubi, kiedy osoba trzecie wtrącają się w wychowanie ich dziecka. Pewna teściowa zarzuciła synowi, że jego 9-miesięczna córeczka jest zbyt pulchna. Oto jak zareagowała mama.

Wiele osób twierdzi, że nie ma nic słodszego niż pulchne ciałka niemowlaków. Malutkie fałdki i kopanie nóżkami w powietrzu potrafią rozczulić nawet największego twardziela. Niestety nie każdy potrafić podejść do tego z dystansem. Najgorsza jest sytuacja, w której osoby trzecie wtrająca się w wychowanie dziecka i komentują pewne czynności. Pewien tata oznajmił swojej żonie, że jego mama jest zaniepokojona jedną z córkę. Teściowa powiedziała, że córka jest zbyt pulchna. 

Czy węglowodany, która zjadają dzieci po wprowadzeniu diety prowadzą do otyłości?

Pewna kobieta oznajmiła, że nie do końca zgadza się z tym, co mówi jej mąż, który twierdzi, że dajemy naszym córkom (9-miesięcznym bliźniaczkom) dużo węglowodanów. Kobieta tłumaczy jednak, że dzieci potrzebują węglowodanów do rozwoju mózgu i energii. Poza tym nie daję im niezdrowych rzeczy jak McDonald, lecz urozmaica posiłki w makaron, ryż, jajko czy kurczaka. Dziecko zjada również przeciery owocowe i warzywne. I dodaje:

Te pokarmy są zgodne z zaleceniami pediatrów dotyczących karmienia 9-miesięcznych dzieci. Po spożyciu mleka matki przez pierwsze sześć miesięcy powinno się stopniowo wprowadzać nowe pokarmy takie jak owoce, warzywa czy białka

Teściowa twierdzi, że jedna z jej wnuczek jest zbyt pulchna

Niestety matka ujawnia, że jej mąż powiedział, że jego matka obawia się, że jedna z córek jest zbyt pulchna. Była zaskoczona i oczywiście zaprzeczyła doniesieniom upewniając się przy tym czy mąż to samo przekazał teściowej. Eksperci twierdzą, że rodzice mogą poprosić lekarza pediatrę, aby nadzorował wag dziecka, ale nie powinni martwić się w wieku poniżej 2 lat. Nie ma żadnych informacji o tym, że dzieci w tej grupie wiekowej są pulchne. Kiedy zaczną chodzić z pewnością ich ciało wyklaruje odpowiednie proporcje. Przeczytaj także: 10 najgorszych cech teściowych [RANKING]

Więcej o: