Jak wyglądają dzieci kryształowe? Mają jedną, charakterystyczną cechę - są to duże, okrągłe oczy o niespotykanym, jasnym kolorze. Może to być kolor jasnoniebieski, jasnozielony, jasnobrązowy lub połączenie kilku kolorów. Spojrzenie dzieci kryształowych jest przeszywające. Dzieci kryształowe pojawiły się około roku 2000. Autorką, która rozpowszechniła to pojęcie jest wyznawczyni filozofii New Age - Doreen Virtue. Ona jako pierwsza opisała, jak wyglądają cechy dzieci kryształowych w książce z 2003 roku - "The Crystal Children". Jej sławę zawdzięczają także dzieci indygo, chociaż dzieci indygo reprezentują zupełnie inny zespół cech. Są bardziej aktywne i nastawione konfrontacyjnie. Dzieci indygo, które przychodziły na świat w latach 70. i 80. są nazywane są rodzicami dzieci kryształowych.
Dzieci kryształowe mają takie cechy, jak spokojny, melancholijny charakter i wrażliwość. Zarazem emanuje z nich siła psychiczna. Są spontaniczne i często postępują nie myśląc o konsekwencjach. Dzieci kryształowe kochają naturę i to w niej czują się najlepiej. Potrafią godzinami wpatrywać się w niebo, obserwować żyjątka w trawie, pływać czy bawić się w piasku. Dzieci kryształowe odrzucają wszystko, co przetworzone, dalekie od natury, dlatego tradycyjne produkty spożywcze często wywołują u nich alergie pokarmowe.
Dzieci kryształowe można - podobno - rozpoznać już w życiu płodowym. Ciąża wtedy przebiega spokojnie i daje przyszłej mamie wspaniałe odczucia. Przyszłe mamy dzieci kryształowych mają magiczne sny, odczuwają spokój i mają niesamowitą więź z dzieckiem. Wydaje im się, że wiedzą, co dziecko czuje. Dzięki niemu mają intuicję i potrafią przewidzieć, kiedy nastąpi poród. Dziecko kryształowe w pierwszych miesiącach po urodzeniu jest spokojne, nie płacze i nie ma typowych dla dzieci dolegliwości, np. kolek.
Jak rozpoznać dzieci kryształowe? Sprawdź, czy twoje dziecko ma poniższe cechy:
Dzieci kryształowe mogą mieć inaczej rozmieszczone w czasie skoki rozwojowe, niż ich rówieśnicy. W późniejszym terminie niż oni zacząć mówić. Co może sprawiać, że rodzice mogą opóźnić diagnozę dziecka z autyzmem, wierząc, że ma ono cechy dziecka kryształowego. Według filozofii New Age jest to spowodowane tym, że dzieci kryształowe są bardzo niezależne i same wybierają, kiedy zaczną się porozumiewać werbalnie. Mają zdolności telepatyczne i to one we wczesnym etapie rozwoju im wystarczają. Poza tym mają bogato rozwinięty system gestów i dźwięków. Warto podkreślić, że dzieci kryształowe to określenie z parapsychologii i New Age, a autyzm to zaburzenie rozwoju mózgu.
Po co na ziemi pojawiły się dzieci kryształowe? Według filozofii New Age po to, żeby przenieść ludzkość na następny etap ewolucji i żeby odsłonić przed nami nasze przeznaczenie. Są strażnikami miłości i pokoju. Mają zjednoczyć ludzi przez sztukę, dobroć, miłość. Mają czyste dusze i subtelną energię. Dzieci kryształowe odrzucają stare reguły myślenia - nie zwracają uwagi na płeć, kolor, profesję. Najważniejsze dla nich jest bycie w zgodzie z tym, kim jesteśmy. Dzieci kryształowe często zostają wolontariuszami, pracują w fundacjach, wybierają medyczne zawody.
Dzieci kryształowe to jedno z określeń z tzw. słownika rodzicielskiego. Znajdują się w nim także dzieci indygo, opisane wyżej oraz dziecko tęczy i dzieci słoneczne.