Dzieci indygo posiadają wyjątkowe cechy i wyróżniają się wśród rówieśników

Dzieci indygo to pojęcie, które powstało w latach 70. Od tamtego czasu nazywane dziećmi indygo są dzieci o wyjątkowych, często nadprzyrodzonych zdolnościach. Jakie cechy ma dziecko indygo?

Dzieci indygo to dzieci o paranormalnych cechach

Dzieci indygo to termin, który pojawił się  w parapsychologii w latach 60. i 70. XX wieku, jako koncept ruchu New Age. Nazwę "dzieci indygo" utworzyła Nancy Ann Tappe, a spopularyzowali go w latach 90.: Lee Carroll i Jana Tobera w książce "The Indigo Children. The New Kids Have Arrived". Filozofia zakłada, że dzieci indygo mają wokół siebie aurę w kolorze indygo właśnie, czyli nasyconym niebiesko-fioletowym. To one mają ocalić świat, jeśli pojawi się kataklizm. Takich dzieci jest - według Nancy Ann Tape - bardzo mało. Parapsycholożka widziała ją u jednego na pięć tysięcy. 

Zobacz wideo Naukowcy policzyli, kiedy spotkamy kosmitów. Czym jest paradoks Fermiego?

Według parapsychologii dzieci indygo nigdy nie zatraciły swoich pierwotnych umiejętności. Są bardziej niż współczesne dzieci intuicyjne - ich dominujące cechy to odczuwanie emocji, a nie analizowanie. 

Dzieci indygo cechy

Jakie cechy ma dziecko indygo? Przede wszystkim jest to dziecko wyjątkowe, niesamowite, które wyróżnia się wśród swoich rówieśników. Jest to dziecko spokojne i pewne siebie. Kreatywne, uzdolnione plastycznie lub muzycznie. Bardzo wrażliwe, empatyczne. Zazwyczaj nie radzi sobie w szkole czy przedszkolu, gdzie panują reguły, nakazy i zakazy. Każdy rodzic może określić swoje dziecko jako dziecko indygo, bo przecież dla każdego rodzica jego dziecko jest wyjątkowe. Dlatego ta koncepcja była krytykowana przez psychologów. Według nich opóźniała diagnozę w kierunku ADHD, autyzmu czy WWD (wysokowrażliwe dziecko, onaczej zwane WWO, czyli wysoko wrażliwa osobowość).

Dziecko tęczy. Niewielu rodziców zna ten termin. To tabu

Dzieci indygo test

Jak sprawdzić, czy twoje dziecko ma cechy utożsamiane z dzieckiem indygo? Oto niektóre z cech, które je charakteryzują:

  • Dziecko jest inteligentne, ma wysoko rozwiniętą intuicję
  • Jest bezpośrednie i nie łatwo go onieśmielić
  • Dziecko jest kreatywne, dużo czasu spędza samo i samo wymyśla zabawy
  • Nie poddaje się regułom, nie ufa autorytetom, nie radzi sobie w szkole
  • Uważa, że jest poza zakazami, twierdzi, że wszystko mu się należy
  • Ma wyższe poczucie własnej wartości i szuka sobie towarzyszy, których uważa za 'godnych' siebie
  • Ma problem z wykonywaniem codziennych, prozaicznych czynności

Dziecko słoneczne reprezentuje spokój przed burzą

Dzieci indygo w kinematografii

Dzieci indygo to motyw, który przewija się w filmach i serialach. M.in. w filmie "Indigo Children" z 2012 roku, dramacie o romansie dwóch nastolatków o zdolnościach paranormalnych, a także w serialu "Stranger Things", gdzie dzieckiem indygo jest Eleven.

Oprócz dziecka indygo, w rodzicielstwie funkcjonują jeszcze takie terminy, jak dziecko tęczy, dziecko słoneczne i dziecko anielskie

Więcej o:
Copyright © Agora SA