Mama myślała, że urodzi jedno dziecko, wtedy na świat przyszły bliźnięta. Jej mina mówi wszystko

Lyndsey Altice ze Stanów Zjednoczonych była pewna, że urodzi córeczkę. Spotkała ją bardzo miła niespodzianka. Urodziła bliźnięta.

Mama urodziła bliźnięta

30-letnia Lyndsey Altice z Wisconsin w Stanach Zjednoczonych, była w ciąży i nie mogła się doczekać, kiedy na świat przyjdzie jej córeczka. Bardzo zdziwiła się, gdy zaledwie parę minut po urodzeniu pierwszego dziecka, zaczęła rodzić drugie. Niedługo po tym przybyła jej siostra Billie June, które zrobiła pamiątkowe zdjęcie. Fotografia idealnie uchwyciła emocje, w tym zdziwienie mamy. Drugie dziecko, nie było widoczne na żadnym badaniu USG. Na zdjęciu Lyndsey siedzi w basenie porodowym, patrzy na swojego męża Wesleya i jest w dużym szoku.

Mama opowiedziała o ciąży

Mama w wywiadzie dla portalu Dailymail wyznała: "Kiedy kilka lat wcześniej urodziłam mojego syna Django, ważył on dziewięć kilogramów. Przytyłam z nim mniej, więc tyle samo. To było naprawdę dziwne". Mama opowiedziała w wywiadzie dla portalu The Sun, że nie ma słów, które opisałyby to, co myślała, kiedy zdała sobie sprawę, że urodziła bliźnięta. "Byłem również w czystym szoku i miałam milion myśli, których nie mogłam przetworzyć, ponieważ byłam całkowicie przytłoczona, więc po prostu poddałam się chwili, myślę, że moja twarz mówi wszystko". Teraz kiedy emocje opadły, cała rodzina jest bardzo szczęśliwa.

Objawy w ciąży bliźniaczej

Ciąża bliźniacza zdarza się raz na 80 porodów. Jak każda ciąża mnoga jest ciążą podwyższonego ryzyka. To dlatego tak ważne jest, aby przyszła mama spodziewająca się nie jednego dziecka, a dwójki, nie tylko o siebie dbała, ale i częściej odwiedzała lekarza prowadzącego ciążę. W ciąży bliźniaczej bardzo ważne jest jak najszybsze jej rozpoznanie, ponieważ jej prowadzenie wymaga szczególnej uwagi.

Po czym można poznać, że ciąża jest bliźniacza? Ponieważ nie pojawiają się żadne specyficzne objawy, jej potwierdzenie jest możliwe na podstawie wyników badania USG. W ciąży bliźniaczej charakterystyczne jest, że: 

  • typowe objawy ciąży, czyli mdłości, wymioty czy nadwrażliwość na zapachy są bardziej dokuczliwe, 
  • brzuch jest duży - w odniesieniu do czasu trwania ciąży, 
  • następuje szybszy przyrost masy ciała,  
  • dno macicy jest położone wyżej, 
  • ruchy płodu są odczuwane w kilku miejscach jednocześnie, 
  • słychać dwa tony serca. 
Więcej o:
Copyright © Agora SA