Mama zdradza sposób, aby niemowlę było spokojne podczas zmiany pieluchy

Erin Bies, mama ze Stanów Zjedocznoczonych pokazała prostą sztuczkę na uspokojenie dziecka podczas przebierania pieluchy. Inne mamy nie mogły ukryć podziwu.

Sposób mamy na zmianę pieluchy

Każda mama wie o tym, że zmiana pieluchy wymaga nadzwyczajnych umiejętności, w szczególności, kiedy niemowlę nie chce przestać się wiercić, płacze lub chce się w tym czasie bawić. Erin Bies ze Stanów Zjednoczonych na TikToku pochwaliła się swoim patentem, co robi, aby dziecko było spokojne podczas zmiany pieluchy. Inne mamy nie mogły uwierzyć, że nigdy o tym nie pomyślały. Na filmiku Erin pokazała krok po kroku swoje działania. Zaczęła od uniesienia dolnej części body niemowlęcia, włożyła w nie rączki maleństwa i zapięła za pomocą zatrzasku. Pod wideo napisała:

Kiedy zmieniasz brudną pieluchę swojego dziecka, upewnij się, że zapinasz body dziecięce od tyłu do przodu z rękoma w środku, aby nie przeszkadzały

"Zaufaj mi. Mamusia włamuje się" - żartobliwie dodała.

Mama nagrała swoją reakcję podczas zmiany pieluchy

Erin była zachwycona swoim pomysłem i postanowiła go nagrać. Nagrała również swoją reakcję. Publikując nagranie z TikTok na swojej stronie na Facebooku, mama dodała: "Hej, rodzice! To jest dla Was!". Film Erin obejrzało ponad 515 000 użytkowników Facebooka i zebrał ponad 18 000 komentarzy. Jedna z osób napisała: "Co to za magia?", inna dodała: "Nie mogę uwierzyć, że nigdy o tym nie pomyślałam, zaoszczędziłabym tyle bałaganu!”. Inna mama dodał: "Ta kobieta jest geniuszem".

Co zrobić, kiedy dziecko broni się przed pieluchą?

Dzieci na ogół protestują przeciwko zakładaniu pieluchy. Nie mają tyle cierpliwości, by spokojnie leżeć i czekać, aż rodzic najpierw je rozbierze, potem umyje, i z powrotem założy pieluchę. Warto wcześniej uprzedzić dziecko, że za chwilę będziemy chcieli je przewinąć i w międzyczasie zabawiać je. Ubieraj dziecko raczej w podkoszulki i luźne spodenki z gumką w pasie, które można łatwo i szybko zdjąć, zamiast w body i pajacyki zapinane w kroku. Te ostatnie są bardzo wygodne, ale dla niemowlaka, którego przewija się na leżąco. Podczas przebierania możesz dziecku do przytrzymania np. wilgotne chusteczki do wytarcia pupy, własnoręcznie odczepić rzepy, wyrzucić do kosza zapakowaną w foliowy woreczek brudną pieluchę. Inny sprawdzony sposób to odwrócenie uwagi dziecka za pomocą jakiejś zabawki.

Zobacz wideo Jednorazowe pieluchy to śmierdzący problem dla planety
Więcej o: