Mama odkryła nietypowe zastosowanie kobiecego mleka. Leczy wysuszone dłonie

Zakażenia koronawirusem staramy się uniknąć na wiele sposobów, to m.in. dokładne i częste mycie rąk. Używamy także różnych środków odkażających, które mogą wysuszać skórę. Mama ma na to nietypowy sposób.

Mama odkrywa zalety kobiecego mleka

Korzyści z karmienia piersią? Na jednej z facebookowych grup poświęconych kobiecemu mleku, mama opisała jego nieoczywiste zastosowanie. Z powodu nadmiernego mycia rąk i używania środków na bazie alkoholu w czasie pandemii, skóra na jej dłoni pękała, rany krwawiły. Kobieta próbowała wielu sposobów, które miały złagodzić dolegliwości, stosowała różne kremy do rąk, maści przepisane przez lekarza. Jednak nic nie działało.

W końcu zaczęłam moczyć rękę w płynnym złocie i to na mnie działa! Teraz wierzę, że mleko matki zawiera wiele przeciwciał i jest najbardziej naturalnym środkiem nawilżającym, który przyśpiesza proces gojenia

- opisuje kobieta. W komentarzu wyjaśniła, że łączy mleko z piersi z wodą i moczy dłoń przez pół godziny, kilka razy dziennie, w zależności od potrzeb. Komentujący, którzy także zmagają się z egzemą, wskazują, że chętnie wypróbują ten sposób. Jeszcze inni podpowiadają, że z kobiecego mleka można zrobić... kostkę mydła.

Właściwości mleka mamy

Mleko z piersi jest wykorzystywane nie tylko do zaspokojenia głodu. Jest pomocne przy zatkanym nosku (używamy mleka podobnie jak soli fizjologicznej), pomaga także w gojeniu brodawek sutkowych, poranionych w czasie karmienia. Także użytkowniczki naszego forum wykorzystują kobiece mleko na wiele sposobów.

Starszemu wkraplałam do nosa jak miał katar, pomagało. Młodszego od paru dni przecieram wacikiem nasączonym mlekiem, bo miał zmiany na skórze (czerwone, suche placki, krostki) wszystko zeszło. Skóra gładka jak nigdy wcześniej. Warto spróbować

- czytamy w jednym z wątków. Mleko wykorzystywane jest także do smarowania kikuta pępowiny, zakraplania zaropiałych oczu czy na zapalenia pieluszkowe i odparzenia. Powinniśmy skonsultować się z lekarzem, nie możemy wszystkiego leczyć mlekiem z piersi, ale nie ulega wątpliwości, że to remedium na wiele dolegliwości.

Zobacz wideo Mleko mamy to magiczna substancja. Obalamy pięć popularnych mitów na temat karmienie piersią
Więcej o: