Tata zrobił proszek do prania z trzech produktów. Nie mógł uwierzyć jak brudne były ubrania jego dzieci

Pewien tata po wypraniu ubrań dzieci, postanowił przepłukać je jeszcze raz w wannie. Do wody dodał specjalny proszek do prania, który sam zrobił. Na popularnej aplikacji tik tok dodał filmik, na którym pokazał, jak brudne okazały się ubrania jego dzieci.

Tata nie mógł uwierzyć, jak brudne były ubrania dzieci

Nate Schneider, który na tik toku publikuje pod nazwą "@13hatter", udostępnił filmik, na którym pokazał jak zrobić domowy proszek do prania. Do wody w wannie dodał płyn do płukania, ocet i sodę oczyszczoną. Następnie do mieszanki dodał pozornie czyste ubranka swoich dzieci. Był zszokowany, kiedy tylko po kilku minutach woda zaczęła robić się brązowa i mętna. W filmie mężczyzna pokazywał jak z minuty na minutę woda robiła się coraz brudniejsza. Po godzinie ubrania ledwo były już widoczne w zanieczyszczonej wodzie. Tata był przerażony wynikiem swojego "eksperymentu": “Myślałem, że te ubrania były czyste, dopóki ich ponownie nie wyprałem”. Ponad tysiąc osób skomentowało filmik mężczyzny, zarzekając się, że od dzisiaj oni też będą dodatkowo płukać ubrania dzieci w wannie.

Wow, muszę tego spróbować
Dobrze wiedzieć
Zobacz wideo Działa lepiej, niż niejeden proszek do czyszczenia. Poznaj właściwości kwasu cytrynowego

Domowe środki czystości

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz bardziej popularne staje się życie "zero waste", wiele ludzi przerzuca się na ekologiczne lub domowe środki czystości. Jest to bardziej przyjazne dla środowiska i w wielu przypadkach tańsze. Nie tylko chronimy w ten sposób przyrodę przed szkodliwymi środkami chemicznymi, ale też nie przyczyniamy się do zanieczyszczania świata, kiedy rezygnujemy z plastikowych butelek. Produkcja domowych środków czystości jest prostsza niż mogłoby się wydawać. Na naszej stronie opublikowałyśmy artykuł, w ktorym znajdziecie wiele przepisów na produkty, które pomogą wam w ekologicznym sprzątaniu.

Więcej o: