Jak 軼i望 w這sy dziecku?

Jak 軼i望 w這sy dziecku, kiedy zak豉dy fryzjerskie zosta造 zamkni皻e? Praktyczne rady na obcinanie w這s闚 dziecku w domowym zaciszu.

"Jak ściąć w這sy samemu?" - to pytanie, które często zadają sobie rodzice. Jeśli nie możesz iść do salonu fryzjerskiego, jest inny sposób, aby nie zaniedbywać fryzury dziecka. Należy przygotować odpowiednie przyrządy tj. nożyczki, maszynka i grzebień i włączyć YouTube, na którym znajdziemy wiele pomocnych nagrań z poradami od najlepszych specjalistów. Teraz spokojnie możesz zacząć ścinać włosy dziecku.

Jak ściąć włosy dziecku, aby miało modną fryzurę

Nurtuje cię, jak obciąć włosy w domu? Zacznij od umycia dziecku włosów. Kiedy włosy są czyste i nawilżone, łatwiej je przycinać. Jeśli dziecko ma bardzo cienkie włosy, nie musisz ich moczyć - możesz je obciąć na sucho. Pamiętaj, podczas obcinania, aby trzymać włosy dziecka, między palcami. Włosy zostaną wtedy prosto ścięte. Jak ustawić dziecko do obcinania włosów? Poproś, aby stanęło przed tobą. Ty usiądź. Ważne, by głowa dziecka była na wysokości twoich oczu.

 1. Podziel włosy na trzy części, tak aby środkowe pasmo opadało z tyłu.
 2. Odwróć dziecko tyłem i podetnij prosto środkowe pasmo włosów.
 3. Odwróć dziecko twarzą do siebie i podetnij boczne pasmo włosów. Następnie zrób to samo po przeciwnej stronie, aby wyrównać fryzurę.

Jak ściąć kręcone włosy?

Ścinanie kręcony włosów dziecku może wydawać się trudne, ale nie musi tak być. Zanim zaczniesz przycinać loki, upewnij się, że loki twojego dziecka są ułożone, tak jak lubi. Następnie:

 1. Owiń ręcznik wokół szyi i ramion. Zabezpiecz ręcznik mocną spinką do włosów lub agrafką. Ręcznik zapobiegnie przedostawaniu się włosów na szyję i odzież. Jeśli masz pelerynę fryzjerską, możesz użyć jej zamiast ręcznika.
 2.  Podziel włosy na sekcje, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Następnie za pomocą ostrych nożyczek do strzyżenia obetnij końce każdego z loków. Upewnij się, że używane nożyczki są przeznaczone do strzyżenia włosów i że są bardzo ostre. Obetnij włosy przy końcach lub na krzywej loków. Zacznij od przycięcia najwyższych warstw i przejdź przez loki, sekcja po sekcji. 
 3. Oddziel przycięte loki od nieobciętych loków. Po zakończeniu przycinania końców jednej warstwy użyj spinki do włosów, aby oddzielić przycięte włosy od włosów, które nie zostały jeszcze obcięte. Trzymanie osobno przyciętych włosów pomoże ci nie przyciąć dwukrotnie tych samych loków. Kontynuuj przycinanie końców loków, aż do przycięcia ich wszystkich. Może to chwilę potrwać, szczególnie jeśli dziecko ma gęste włosy. Bądź cierpliwy i nie spiesz się.
 4. Po zakończeniu przeciągnij palcami po lokach i potrząśnij nimi.
 5. Sprawdź  włosy ze wszystkich stron i upewnij się, że wyglądają tak, jak chcesz. Za pomocą nożyczek napraw wszystkie miejsca, które nie wyglądają dobrze. Poszukaj pasm, które są znacznie dłuższe niż inne lub które są ustawione pod innym kątem i przycinają w razie potrzeby.

Jak obciąć włosy chłopcu w domu?

W przypadku fryzur małego chłopca zawsze strzyż włosy do góry i odcinaj je opuszkami palców. Podczas przycinania użyj grzebienia, aby przeczesać włosy i odciąć je od dołu.

 1. Przed rozpoczęciem cięcia rozczesz włosy. Do cięcia używaj tylko końcówek nożyczek i zawsze tnij tylko jedno małe pasmo włosów.
 2. Obcinaj włosy warstwami. Celem nakładania warstw jest dodanie objętości fryzurze. Zamiast przycinać wzdłuż jednej linii prostej, zastosuj technikę, w której włosy są przycinane na mniejsze i różniące się długości.
 3. Użyj grzebienia wraz z nożyczkami do strzyżenia końcówek włosów, aby zmieszały się z krótszymi obszarami.

Jak ściąć grzywkę?

Bardzo ważne jest użycie odpowiedniego narzędzia tnącego. Użyj końcówki grzebienia i zmierz, jakiej długości chcesz grzywkę.

 1. Używając grzebienia rozczesz włosy.
 2. Zmocz grzywkę. Dzięki temu włosy twojego dziecka będą równo obcięte.
 3. Określ długość włosów - w tym celu grzebieniem ściągnij włosy za pomocą palca wskazującego i środkowego, aby zobaczyć, ile chcesz odciąć.
 4. Obcinanie grzywki - za pomocą palców wyciągnij włosy, aby były na poziomie czubka nosa i zacznij ścinać włosy pod palcami. Najważniejsza wskazówka : zawsze rób to powoli, tylko kilka milimetrów naraz. Zawsze możesz przycinać więcej w miarę upływu czasu, ale nie ma sposobu na magiczne odzyskanie obciętych włosów.
Zobacz wideo Mandaryna suszy włosy Ani Świątczak
Wi璚ej o: