Mama pokazała, jak karmi piersią ponad dwuletnie dziecko. Zaskakująca reakcja internatów

Mama opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym widzimy, jak karmi piersią dziecko, które nie jest już niemowlęciem. Jeśli spodziewacie się zarzutów pod jej adresem, będziecie zaskoczeni.

Hope Howard jest modelką fitness i trenerką personalną, a prywatnie - mamą Chubby, która pod koniec stycznia skończyła dwa lata. Trenerka na Instagramie opublikowała zdjęcie na którym widzimy, jak karmi swoją córeczkę. Przyznała, że to już ostatnie takie chwile.

Kolejny miesiąc będzie naszym ostatnim miesiącem karmienia piersią. Jestem smutna i gotowa jednocześnie

- napisała Hope. Komentarze pod zdjęciem mogą zaskakiwać. Zazwyczaj, gdy piersią nie jest karmione niemowlę, a starsze dziecko, pojawiają się liczne zarzuty pod adresem kobiet. Wytyka się im, że robią to zbyt długo, głodzą dzieci i niszczą im psychikę. Tym razem nie ma uwag, a komentujący są pod wrażeniem tego, że trenerce udało się przez ponad dwa lata karmić córeczkę.

Dobra robota, mamo.
To najsłodsza rzecz na świecie.
To jest piękne. Karmię mojego synka od 20 miesięcy.

Komentujące chwalą Hope, dzielą się także swoimi historiami dotyczącymi karmienia piersią, nie brakuje takich, które karmią dziecko równie długo, co znana trenerka. Inne opisują, jak wygląda odstawienie od piersi i już teraz wspierają Hope w tych ciężkich chwilach, które przed nią. Jeszcze inne proszą, aby opisała, jak wyglądał ten proces, aby mogły wykorzystać jej doświadczenia. Nie ma wytykania błędów, jest kobiece wsparcie.

Zobacz wideo Mleko mamy to magiczna substancja. Obalamy pięć popularnych mitów na temat karmienie piersią

Jak długo karmić piersią?

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią do ukończenia przez dziecko szóstego miesiąca życia oraz kontynuację karmienia piersią do ukończenia drugiego roku życia i dłużej przy jednoczesnym wprowadzaniu pokarmów uzupełniających. Jak czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia, autorytety medyczne nie wskazują, do kiedy można karmić piersią. Zaznaczono, że mleko nie traci wartości odżywczych.

Mleko kobiece jest niezwykle cenne nie tylko dla noworodka, ale również dla dziecka powyżej pierwszego roku życia. Pełen skład mleka kobiecego nie został jeszcze zbadany, a więc żadna mieszanka nie jest w stanie go zastąpić

- czytamy na stronie ministerstwa. Ile kobiet, tyle decyzji o zakończeniu karmienia. Bywa też tak, że to dziecko rezygnuje z mleka mamy.

Więcej o: