Naukowcy odkryli pozytywny wpływ na rozwój dziecka bajki, którą dobrze znamy z dzieciństwa "Zwłaszcza chłopcy stają się lepsi w szkole"

Ostatnie badania wykonane przez naukowców pokazały, dlaczego dzieci tak chętnie oglądają bajkę Ulica Sezamkowa. Od 1969 roku bajka bawi, uczy i ma też inne ukryte plusy.

Badanie bajki dla dzieci - Ulica Sezamkowa

Bajka Ulica Sezamkowa na ekranach pojawiła się w 1969 roku. Opowiada o życiu i zawiera tematy szkolne, które uczą dzieci. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez naukowców Melissę Kearny i Phillip Levine, opublikowanych w American Economic Journal: "Dzieci poniżej siódmego roku życia, które oglądały Ulicę Sezamkową, lepiej radzą sobie w szkole. Zwłaszcza płeć męska". Badanie wykazało, że dzieci, które oglądały bajkę, dostawały lepsze oceny, aż do liceum, co pokazuje trwały wpływ na młodzież.

Zobacz wideo Czy dziecko powinno mieć dużo zajęć dodatkowych?

Ponadto pozytywny wpływ oglądania Ulicy Sezamkowej na edukację został udokumentowany w wielu wcześniejszych badaniach akademickich, nie tylko w tym ostatnim. Co ciekawe, korzyści te wydają się utrzymywać przez całe dojrzewanie. Oprócz skupienia się na rozwoju akademickim Ulica Sezamkowa uczy zachowań, które ułatwiają naukę poprzez wspieranie rozwoju umiejętności emocjonalnych i społecznych, takich jak kierowanie się kierunkami, kontrola impulsów, nieagresywne sposoby radzenia sobie z konfliktem.

Dzieci kochają Ulicę Sezamkową

"Dzieci uwielbiają Ulicę Sezamkową, ponieważ jest fajna! Zastosowanie kolorowych, sympatycznych Muppetów i animacji, energicznych piosenek i przejmującej historii od ponad 50 lat ma wyjątkową zdolność do przyciągania uwagi małych dzieci ”- powiedziała Kristen Arquette, ekspertka i terapeutka z "FamilyEducation". Ulica Sezamkowa apeluje do rodziców o treści edukacyjne, a także wykorzystanie humoru i odniesień kulturowych". Arquette dodała:

Rodzice lubią oglądać Ulicę Sezamkową i często oglądają ją z dziećmi, co ułatwia zarówno dyskusję o możliwych do nauczenia momentach w programie, jak i pomaga dzieciom przenieść umiejętności z ekranu na codzienne życie.
Więcej o:
Copyright © Agora SA