Shawn Johnson ośmieszona za to, że nie karmi piersią przez konsultantkę laktacyjną: "Kazałam jej wyjść z mojego domu"

Shawn Johnson, gimnastyczka i złota medalista olimpijska, została ośmieszona przez konsultantkę laktacyjną za to, że nie karmi dziecka piersią, a mlekiem modyfikowanym. W wywiadzie dla amerykańskiego portalu nowa mama szczerze opowiada, jak wplynęła na nią tak mocna krytyka.

Karmienie piersią nie jest dla wszystkich mam

Shawn Johnson to amerykańska gimnastyczka sportowa. W 2019 roku na świat przyszło jej pierwsze dziecko, Drew. W wywiadzie dla amerykańskiego portalu People, kobieta opowiedziała o problemach, jakich doświadczyła jako nowa mama. Jak się okazuje, Johnson od początku miała problem z karmieniem piersią. Wyznaje, że karmienie piersią za każdym razem kończyło się płaczem jej i jej córki, dlatego postanowiła zwrócić się o pomoc do konsultantki laktacyjnej.

Miałam straszne doświadczenie z konsultantką laktacyjną. W pewnym momencie kazałam jej wyjść z mojego domu po tym, jak powiedziała, że zrujnowałam mojemu dziecku życie, ponieważ karmię je butelką z mlekiem modyfikowanym.

Johnson dodaje, że czuła się jak zdesperowana mama, która starała się zająć córką najlepiej jak potrafiła, a była przez to oceniana.

Kiedy jesteś mamą, masz w sobie to naturalne poczucie obowiązku. Musisz zająć się swoim dzieckiem i częścią tego jest zapewnianie mu mleka. Kiedy nie potrafisz sama nakarmić córki, z jakiegokolwiek powodu, czujesz się winna. Dodatkowo, kiedy inni mówią ci, że mleko z piersi jest najlepsze dla dziecka masz wrażenie, że zawodzisz jako matka.
Zobacz wideo Obalamy mity na temat karmienie piersią

Karmienie dziecka. Mleko mamy czy mleko modyfikowane

Wybór pomiędzy karmieniem dziecka mlekiem z piersi a mlekiem modyfikowanym to osobista sprawa każdej kobiety i nie powinniśmy go komentować. Czasami mamy nie są w stanie, z przyczyn zdrowotnych czy osobistych, karmić dziecka w sposób naturalny. Khloe Kardashian ostatnio wyznała, że karmienie piersią było dla niej jak tortura i dopiero mleko modyfikowane pomogło jej cieszyć się w pełni z macierzyństwa. Wiele osób nie wie, że istnieje nawet schorzenie o nazwie DMER, które sprawia, że podczas karmienia, kobieta odczuwa ogromny smutek. Na naszej stronie opublikowałyśmy już artykuł, w którym dokładnie wyjaśniamy, czym różni się mleko z piersi od mleka modyfikowanego i jakie korzyści każde z nich niesie dla dziecka.

Więcej o: