Pies bał się burzy, dziecko chciało go pocieszyć. Jego reakcja? Prawdziwi przyjaciele

Dziecko starało się pocieszyć psa, który przestraszyl się burzy. Pewien użytkownik Twittera dodał na swoją tablicę nagranie z tej sytuacji. Wideo szybko stało się viralem i w ciągu kilku dni obejrzało je ponad 800 tysięcy osób.

Dziecko pocieszało psa

Użytkownik o nazwie Akki udostępnił na Twitterze nagranie, na którym widać psa chowającego się przed burzą w kącie łazienki. Jak wiadomo, psy szczególnie nie lubią burzy z powodu hałasu i wyładowań elektrycznych, które odczuwają na sierści. Na stresującą dla golden retrievera sytuację zareagował mały chłopiec. Dziecko mówiło do psa, głaskało go i przytulało, starając się go uspokoić. Wideo w ciągu kilku dni stało się viralem, a komentujący byli poruszeni empatią u tak małego dziecka.

Dziękuję, że to udostępniłeś. Łapie za serce
Ten chłopiec jest tak delikatny! Zaskakująco wręcz patrząc na jego wiek. 
Co za kochane małe dziecko. Na pewno ma wspaniałych rodziców
To jest najlepsza rzecz jaką zobaczyłem w tym roku

Dziecko i pies. Najlepsi przyjaciele

Wiele razy pisałyśmy już o tym, jak dzieci nawiązywały z psami niezwykłą więź. Ostatnio opublikowałyśmy artykuł, w którym opisałyśmy, jak pies nie pozwolił, by chłopiec sam spędzał karę. Mama dziecka udostępniła zdjęcie, na którym chłopiec stoi przytulony ze swoim pupilem Dashem. 

Ludzie w szczególności pokochali nagranie, ponieważ jak sami piszą, potrzebowali pozytywnych wiadomości w obecnej sytuacji. Wiele osób wyznało, że przez panującą pandemię już dawno się nie uśmiechali, a to wideo dało im dużo radości.

Potrzebowałam tego dzisiaj! Dziękuję Akki, że swoimi treściami dajesz innym radość każdego dnia
Dzięki za moment wytchnienia w tym chaotycznym dniu
W końcu jakiś pozytywny film na Twitterze.

Jakiego psa wybrać dla dziecka?

Posiadanie psa przynosi wiele korzyści nie tylko dzieciom ale i rodzicom. Zwierzęta uczą odpowiedzialności, cierpliwości i wrażliwości. Dzieci wychowane w domu z psami, szybciej nawiązują kontakty z innymi w przyszłości. Jakiego psa najlepiej wybrać dla dziecka? Przede wszystkim łagodnego i opiekuńczego. Warto przed adopcją zwierzęcia, wybrać się z dzieckiem do schroniska i kilka razy wyprowadzić razem wypatrzonego psa. Na naszej stronie opublikowałyśmy już artykuł, w którym dokładnie opisałyśmy na co warto zwrócić uwagę przy adopcji psa.

Zobacz wideo Kto jest najlepszym przyjacielem dziecka? Pies!
Więcej o:
Copyright © Agora SA