"Nigdy nie chciałam pokazać tego zdjęcia". Mama chciała dodać otuchy kobietom po porodzie

Blogerka, na dzień kobiet, udostępniła zdjęcie swojego ciała po porodzie. Chciała w ten sposób pokazać, że każda mama przechodzi przez to samo i kobiety powinny celebrować swoje ciała, zamiast walczyć za wszelką cenę z niedoskonałościami.

Blogerka pokazała swoje ciało po porodzie

Jade Marie King, blogerka i youtuberka z Wielkiej Brytanii, pokazała jak jej ciało wyglądało po urodzeniu drugiego dziecka. Kobieta, postanowiła podzielić się z fanami tak osobistym zdjęciem, z okazji dnia kobiet, które obchodziliśmy kilka dni temu.

Nigdy nie zamierzałam pokazywać tego zdjęcia. Zion miał wtedy zaledwie 4 dni i leżałam z nim na mojej klatce i opuchniętym brzuchu myśląc: "Co to jest? Czemu mój brzuch jest dalej tak duży i tak bardzo boli?" Teraz po raz pierwszy od dłuższego czasu jestem pogodzona ze swoim ciałem. Nie wiedziałam czy już zawsze będę miała miała ten duży, ciążowy brzuch, ale szczerze nie obchodzi mnie to. Jestem po prostu szczęśliwa, że urodziłam kolejne dziecko. Od zrobienia tego zdjęcia minęło siedem miesięcy i moje ciało zaczyna wracać do stanu sprzed ciąży. To niesamowite, że my kobiety jesteśmy w stanie stworzyć życie.

Dalej Jade wspomniała o światowym dniu kobiet i przypomniała innym kobietom, że powinny być dumne z tego kim są i jak wyglądają.

W dniu w którym świętujemy wszystkie kobiety, wstawiam zdjęcie ciała, które nie jest zawsze celebrowane. W nadziei, że każda z nas będzie milsza dla siebie i doceni jaką ma w sobie siłę. Szczęśliwego dnia kobiet
 

Jak zmienia się ciało kobiety po porodzie?

Jade Marie King, w swoim poście poruszyła bardzo ważną kwestie. Ciało kobiety po porodzie, rzadko jest celebrowane. Nikt nie chce rozstępów, pomarszczonego ciała i rozluźnionych mięśni. Mamy starają się jak najszybciej zgubić kilogramy i wrócić do formy sprzed ciąży. W sytuacji nie pomaga Instagram, na którym pokazuje się tylko idealne momenty z życia, a nie prawdziwą rzeczywistość. Kiedyś pisałyśmy o ruchu body positive, który zachęca mamy do dzielenia się tym, jak naprawdę wyglądają ciała po porodzie. Takie akcje pomagają innym mamom w akceptacji swojego nowego ciała i pokazują, że zmiany jakie w nich zachodzą są zupełnie naturalne i każda z nich przez to przechodzi. 

Więcej o: