Mama karmiła córkę w kawiarni. Nie spodobało się to innej kobiecie. Żenujący komentarz

Pewna mama udostepniła zdjęcie, na którym karmi córkę piersią w kawiarni. Post wywolał burzę w komentarzach. Wiele osób zarzuciło kobiecie brak szacunku dla innych klientów.

Mama karmiła córkę w kawiarni

Pewna mama, postanowiła wyjść z dzieckiem do kawiarni. Kiedy jej córka zrobiła się głodna, kobieta zaczęła karmić dziecko piersią, nie odchodząc od stolika. Kiedy opublikowała zdjęcie z tej sytuacji, nie spodziewała się tak negatywnego odzewu i to w większości ze strony innych kobiet. Jedna komentująca postanowiła podzielić się tym, co myśli o zachowaniu kobiety.

Tego już za wiele. Dzisiaj matki robią to dla zwykłej atencji. Powinnaś chociaż przykryć dziecko jakimś cienkim szalikiem. Kobiety karmiły piersią od wieków i nigdy nie czuły takiej potrzeby, żeby publicznie się z tym obnosić. Miej trochę szacunku dla osób dookoła ciebie. Inni też zapłacili za filiżankę kawy i ostatnia rzeczą, jaką chcą widzieć, kiedy się relaksują, to ciebie karmiącą dziecko. Dzisiejsze matki robią show z czegoś co powinni być załatwione w prywatnym otoczeniu. Nie ma nic pięknego w tym, że udostępniasz zdjęcie dziecka dla lików. Zakryj się.

Wiele osób nie zgadzało się z krytycznym komentarzem kobiety i postanowiło stanąć w obronie matki.

Ciesze się, że udostępniła to zdjęcie. Ludzie są niezadowoleni, kiedy matki karmią publicznie swoje dzieci, ale ja uważam, że to coś czego potrzebujemy. To jest zupełnie normalne i im więcej osób będzie to pokazywać, tym mniej osób będzie z tego powodu w szoku.
Ja osobiście przykrywałam się, kiedy karmiłam dziecko w miejscu publicznym, ale tylko dlatego, że sama czułam się z tym bardziej komfortowo. Nie martwiłam się, czy ludzie widzieli co robię, czy nie. Podejrzewam, że jeśli nie chcieli patrzeć na karmiącą matkę, najzwyczajniej nie patrzyli w moją stronę.
 

Karmienie w miejscu publicznym

Karmienie piersią w miejscach publicznych, dalej (niestety) pozostaje tematem kontrowersyjnym. Wiele osób łączy piersi z erotyką, a nie z ich podstawową funkcją, jaką jest właśnie karmienie. Ludzie nie rozumieją, że kobieta nie obnaża się publicznie dla czyjejś rozrywki, ale żeby nakarmić swoje głodne dziecko. Na naszej stronie, wielokrotnie poruszałyśmy już temat publicznego karmienia. Kilka lat temu udostępniłyśmy wpis, w którym pokazałyśmy zdjęcia z projektu "Public Breastfeeding Awareness Project". Fotografie, miały na celu pokaznie, że karmienie piersią jest pięknym momentem pomiędzy matką a dzieckiem. 

Zobacz wideo Obalamy 5 popularnych mitów na temat karmienie piersią
Więcej o: