Anna Lewandowska pokazała, jak ostro trenuje w ósmym miesiącu ciąży. Fanki zaniepokojone. Odpowiada

Anna Lewandowska jest w ósmym miesiącu ciąży i nie odpuściła treningów. Na swojego Instagrama wstawiła cykl ćwiczeń, jakie wykonuje. Stoi za nimi szereg obostrzeń, na które uczula każdą cieżną podejmującą aktywność fizyczną.

Anna Lewandowska ćwiczy w ciąży

Anna Lewandowska to trenerka i mama Klary. Jest żoną piłkarza Roberta Lewandowskiego i już za miesiąc urodzi swoje drugie dziecko. Coraz chętniej pokazuje swoje kształty podczas ciąży i intensywne treningi. Nie zrobiła sobie przerwy, nadal dużo ćwiczy i przekazuje ważne informacje w postach z "cyklu ciąża". Ostatnio na swojego Instagrama celebrytka wstawiła cykl filmów, na których pokazała, jak ćwiczy.

W poście napisała, że zachęca wszystkie przyszłe mamy do prowadzenia aktywnego trybu życia (jeśli tylko lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań). Ćwiczenia, które proponuje i trenuje Anna w ósmym miesiącu ciąży, polegają na tym, aby obciążenie treningowe zawsze dostosowywać do swojego samopoczucia i wielkości brzucha.

Zobacz wideo Anna Lewandowska trenuje w ósmym miesiącu ciąży

Anna Lewandowska o treningu w ciąży

Anna napisała o najważniejsze zasadach ćwiczeń. W poście napisała:

  1. Ćwiczenia wykonujcie po uzyskaniu zgody od lekarza.
  2. Pamiętajcie o odpowiednim nawodnieniu
  3. Nie unoście rąk powyżej linii barków. Wzrost ciśnienia wewnątrz brzusznego z uciskiem na żyłę główną dolną może powodować zaburzenie odpływu krwi z macicy. Może to poza zaburzeniami ukrwienia macicy i płodu powodować wystąpienie czynności skurczowej.
  4. Niewskazane są głębokie przysiady.
  5. Niewskazane są ćwiczenia, które wymagają dotknięcia palców u stóp.
  6. Nie wykonujcie ćwiczeń wzmacniających mięśnie prostego brzucha (o tym szerzej pisałam na blogu)
  7. Nie wykonujcie ćwiczeń oporowych, podczas leżenia na plecach (w trzecim trymestrze). Według ACOG wszystko zależy od wielkości brzucha oraz samopoczucia kobiety. Pozycja na wznak może powodować ucisk dolnej żyły głównej, która przenosi krew z dolnej i środkowej części ciała do prawego przedsionka serca. Poprzez nacisk dziecka, może kompresować tę żyłę i redukować tlen dla płodu.
  8. W zaawansowanej ciąży unikajcie ćwiczeń nie wygodnych, jeśli czujecie, dyskomfort unikajcie już ćwiczeń w pozycji stojącej. Jeśli czujecie problem z koordynacją, nie wykonujcie ćwiczenia jw. - wejście na ławeczkę.
  9. Przerwijcie ćwiczenia, jeśli odczuwacie ból podbrzusza, głowy, macie spłycony oddech, lub ciężko Wam się rozmawia.

Na końcu wszystkich porad trenerka dodała:

Drogie Mamusie tak jak zawsze powtarzam, jeśli Twój lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań - śmiało podejmij aktywność fizyczną.
 

Fanki były pod wrażeniem kondycji przyszłej mamy, która obecnie jest w ósmym miesiącu ciąży. Komplementowały także jej figurę i zaangażowanie. Niektóre z ćwiczeń jednak niepokoiły obserwatorki. Wyrażały obawy, czy tego typu gimnastyka jest bezpieczna. 

Ja bym nie ryzykowała wejścia na ławeczkę 

- skomentowała film wrzucony przez Annę Lewandowską jedna z fanek. 

Niby można ćwiczyć, ale tych zasad jest tyle, że chyba najlepiej, jak trener jednak jest obok i podpowiada

- dodała inna.

Anna Lewandowska rozwiała jednak wątpliwości obserwatorek. Przypomina, że wszystkie ćwiczenia muszą być dostosowane do stanu zdrowia i samopoczucia ciężarnej danego dnia. 

Więcej o: