Kiedy karmi piersią, czuje smutek. Wszystko przez nietypowe schorzenie. Dla matek to temat tabu

Bianca May Cheah, australijska blogerka szczerze opowiedziała o problemach jakich doświadcza w macierzyństwie. Kobieta cierpi na DMER, czyli negatywne emocje podczas karmienia piersia. Jak sobie z nim radzi?

Życie z DMER

DMER to skrót, pod którym kryje się schorzenie o nazwie "dysphoric milk ejection reflex", czyli wypływ mleka z towarzyszącą mu dysforią. Czym jest ta choroba? Powoduje ona, że zaraz przed wypływem mleka, kobieta doświadcza bardzo silnych negatywnych emocji, które mogą się utrzymywać do kilku minut. Schorzenie jest raczej tematem tabu i nie słyszy się wielu kobiet głośno mówiących o tym problemie. Australijska influencerka postanowiła to zmienić. Na Instagramie, kilka miesięcy po porodzie, opisała swoją historię życia z DMER i jak schorzenie wpłynęło na jej relacje z synkiem.

Dopadła mnie depresja poporodowa. Nie myślałam, że mnie to spotka, ale teraz nie jestem w stanie wam powiedzieć, ile razy już dzisiaj płakałam. Czuje się przytłoczona winą, że moje ciało nie chce ze mną współpracować. Prawie nie śpię, zamartwiam się brakiem mleka i tym, że nie mogę sama nakarmić mojego dziecka. Szczerze? Karmienie piersią jest dla mnie bardzo trudne i stresujące.

Blogerka opowiedziała również, jak sobie radzi z karmieniem siedem miesięcy po urodzeniu Olly'ego i jak zmieniło się jej nastawienie po ostatnim wpisie:

Postanowiłam, że będę karmić synka piersią tylko raz dziennie. Wiem, że dla niektórych może się wydawać, że za szybko odstawiam dziecko od piersi, ale ja jestem z siebie dumna, że udało mi się to robić tak długo. Mam nadzieje, że dzieląc się swoimi doświadczeniami pomagam innym mamom, które przeżywają to samo co ja.
 

Bianca May Cheah. Kim jest?

Bianca May Cheah to austarlijska blogerka, influencerka i założycielka Sporteluxe, strony dotyczącej zdrowego trybu życia. Swoją działalność rozpoczęła osiem lat temu i obserwuje ją już ponad 160 tysięcy osób. Bianca na Instagramie skupia się na pokazywaniu swojej codzienności i zachęcaniu ludzi do aktywniejszego trybu życia. Od kiedy w 2019 roku urodził się jej synek Olly, dużo miejsca poświecą też na treści parentingowe. Jako jedna z nielicznych, szczerze wypowiada się na temat macierzyństwa i problemów jakich doświadcza. 

Zobacz wideo Obalamy 5 popularnych mitów na temat karmienie piersią
Więcej o: